יצהר: פשיטה על בית הפעיל שחושמל בטייזר

המשטרה פשטה בכוחות גדולים על ביתו של פעיל הימין בועז אלברט שביצהר, זאת לאחר שלא נענה לצו ההרחקה המנהלי שהוצא נגדו משטחי יהודה ושומרון. תומכיו של אלברט התעמתו במשך מספר שעות עם כוחות הביטחון, שלבסוף עצרו את אלברט במקום. בעת מעצרו הקודם, חושמל אלברט על ידי השוטרים ועוררו סערה ציבורית גדולה

לאחר מספר שעות שבמהלכן פשטו כוחות שיטור גדולים על ביתו, נעצר פעיל הימין בועז אלברט בהתנחלות יצהר שבשומרון. הפשיטה בוצעה לאחר שאלברט לא נענה בתקופה האחרונה לצו ההרחקה המנהלי שהוצא נגדו שלפיו נאסר עליו להיכנס לשטחי יהודה ושומרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

בסמוך למקום הפשיטה ביצהר התגודדו פעילים רבים שהביעו תמיכה בצעדיו של אלברט. במשך שעות ארוכות התעמתו הפעילים עם כוחות הביטחון ואילו אלברט עצמו, כבל עצמו בשלשלאות למוטות ברזל אולם בסופו של דבר נעצר.

במהלך מעצרו הקודם של אלברט, חישמלו השוטרים את אלברט באמצעות אקדח הטייזר, מה שעורר סערה ציבורית בנוגע להתנהלותם במהלך המעצר. חברי כנסת מרחבי הקשת הפוליטית וכן פעילים רבים הביעו תרעומת על הכוח המוגזם שהפעילו השוטרים בעת המעצר. לפי שעה, השוטרים הצליחו לפנות האנשים מהבית וכעת מנסים לחלץ את אלברט ממתקן הכליאה שבנה בביתו.

פינוי יצהר, ארכיון (AP)

"לחדול משימוש בצווים מנהליים"

אמש התקיים ביצהר אירוע תמיכה בבועז אלברט, במחאה על השימוש בצווים מנהליים נגדו . ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, שלקח חלק באירוע בו השתתפו כ-2,000 בני אדם, הצהיר כי הוא מוחה נגד הפגיעה בזכויותיו של אלברט, תושב המועצה.

"זכויותיו של אלברט נפגעו, מבלי שתנתן לו האפשרות להגן על עצמו בפני החוק כפי שמקובל בכל מדינה דמוקרטית", אמר ראש המועצה מסיקה. "אני קורא מכאן לרשויות החוק להתעשת ולהפסיק לאלתר את השימוש בצווים מנהליים כנגד אזרחי ישראל, שימוש המהווה פגיעה חמורה בזכויות אדם" , הצהיר מסיקה.

 לדברי המתנחלים, צוותי משטרה הגיעו לביתו של בעז אלברט ביישוב יצהר כדי לעצרו, אך הם נתקלו בכ-150 מתושבי היישוב שמתגודדים סביב הבית. הם הוסיפו כי אלברט הכין בביתו כלוב ברזל וכלא עצמו בתוכו. "ההתנגדות לצו הרחקה היא לגיטימית", אמר הערב בני קצובר, יו"ר ועד מתיישבי השומרון. "במדינה דמוקרטית אסור שיאפשרו לאלוף פיקוד להרחיק אדם מביתו ללא משפט".