נהג המונית שהסיע החייל והרוצח: "לא חשדתי"

ימים לאחר הירצחו של סמל תומר חזן ז"ל בידי הפלסטיני נדאל עמאר, סיפר ש', נהג המונית שהסיע את השניים על הרגעים שקדמו לאירוע. לדבריו, במהלך הנסיעה לא הורגש מתח והיכרותו עם עמאר התבססה על נסיעות קודמות שביצע עבורו

ימים ספורים לאחר רצח החייל תומר חזן ז"ל סמוך לקלקיליה, בעוד שהחוקרים מנסים להתחקות אחר הדקות האחרונות של תומר, החליט ש', נהג המונית שהסיע אותו ואת הרוצח נדאל עמאר - לשבור שתיקה. הערב (ב'), בריאיון מיוחד לחדשות 2, הוא מספר כי לא חשד ברוצח כיוון שהסיע אותו בעבר והכיר אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הצעיר ישב במושב האחורי", סיפר הנהג. לדבריו, הרוצח נדאל עמאר ישב לידו. לכשנשאל האם דיברו ביניהם במהלך הנסיעה, השיב בשלילה. עוד אמר, כי לא ידע שהחייל תומר חזן ז"ל - יהודי. "רק כשהוא דיבר עברית הבנתי את זה", אמר. עוד ציין, כי הסיע בעבר את הרוצח נדאל עמאר "פעמיים או שלוש למשפחתו בג'לג'וליה".

על אופן יצירת הקשר ביניהם, סיפר הנהג כי עמאר היה זה שהתקשר אליו. "הוא היה זה שהזמין את המונית", אמר, וציין כי במהלך הנסיעה לא חש במתח מסוים בין הנוסעים. בתום הנסיעה, כך לדבריו, ירדו השניים "בכביש מספר חמש, סמוך ליישוב אורנית".

בניגוד למה שחשבו החוקרים עד היום, נודע כי נהג המונית לא הסיע את השניים מבת ים אל השטחים. כעת נבדק האם לקחו מונית נוספת מאזור כפר קאסם או שאדם נוסף מטעמו של עמאר הסיע אותם והכניס אותם אל תוך השטחים. "זה מאוד כואב", סיכם ש' בכאב. "לא ישנתי שלושה ימים".

מאות תושבי בת ים הפגינו: "לא מעסיקים שוהים בלתי חוקיים"

אמש הפגינו מאות מתושבי בבת ים נגד בעל המסעדה בעיר, על כך שהעסיק את השוהה הבלתי חוקי, נידאל עמאר. המפגינים קראו קריאות כגון "בת ים יהודית" ו"לא להעסיק שב"חים!" המחאה החלה כבר מרגע היוודע דבר הרצח. עוד "כל בעלי העסקים צריכים להגיד: 'לא מעסיקים שוהים בלתי חוקיים'", אמר אחד המפגינים במקום.

התושבים מתכוונים לשוב ולהפגין גם בימים הקרובים נגד השוהים הבלתי חוקיים המתגוררים בעירם והעובדים בה. המשותף לכל המפגינים - אלו שהכירו את חזן באופן אישי ואלו שלא - רצון לפרוק תסכול וזעם על מותו המיותר של החייל. במקביל נמשכת חקירת המשטרה והשב"כ, שם מנסים להבין מה גרם לחזן להתלוות לעמאר בנסיעתו לאזור קלקיליה.

רצח החייל תומר חזן - הסיקור המלא:

חבר של משפחת חזן: "הם לא מעכלים"

לחיאני ביקר את משפחת חזן: "הלב נשבר, אך החיים ממשיכים"

"לפני חודש - החייל והרוצח רקדו במסיבת פרידה"

מיהו אחיו האסיר של רוצח החייל תומר חזן?

החייל שנרצח כתב: "תהנו מכל יום, כאילו הוא האחרון"

החייל שנרצח ליד קלקיליה - סמל תומר חזן

רצח חייל צה"ל - כדי לסחור בגופתו