סמ"ר גל קובי הובא למנוחות: "היה משכמו ומעלה"

בבית העלמין הצבאי בחיפה התאספו מאות בני משפחה וחברים ללוות את סמ"ר גל (גבריאל) קובי, שנהרג מירי צלף סמוך למערת המכפלה בחברון, בדרכו האחרונה. אביו נשא קדיש מעל הקבר הפתוח ואחותו ספדה לו: "היית חבר ואח טוב". השר בנט, שנכח במקום, הצהיר: "דם יהודי אינו מצרך זול במזרח התיכון"

כאלף בני משפחה וחברים התאספו היום (ב') אחר הצהריים כדי ללוות את סמ"ר גל (גבריאל) קובי בדרכו האחרונה. שר הכלכלה נפתלי בנט נשא דברים וקרא: "רק אנחנו נגן על עצמנו". מפקד הגדוד בו שירת סמ"ר קובי ספד לו: "הוא היה משכמו ומעלה".

קובי, לוחם בחטיבת גבעתי בן 20, נהרג אמש מאש שנפתחה לעברו סמוך למערת המכפלה בחברון. הוא הותיר אחריו הורים ושני אחים קטנים. מעל הקבר הפתוח נשא אביו עובד קדיש, ואחותו ספדה לו: "כמה מילים שנכתוב ונאמר לא יגיעו למחצית ממה שהיית - חבר טוב, אח, ילד, נכד. היית איש משפחה, ידעת לעשות הכל".

סא"ל דני אוקן, מפקד גדוד רותם סיפר על החייל ששירת תחת פיקודו. "גל התגייס בנובמבר למסלול לוחם. הבחירה להיות לוחם אינה מובנת וזה מעיד על גל הערכים בהם התחנך והבית בו גדל. הוא היה משכמו ומעלה צעד בבטחה, נבחר להיות הנהג של סגן מפקד הגדוד והיה חייל מוביל. הוא היה חייל ואדם".

שר הכלכלה נפתלי בנט, שהגיע כנציג הממשלה, ביקש לנחם את המשפחה והצהיר כי "רק אנחנו נגן על עצמנו". "גם היום יש שנאה. תלמידי גן לומדים איך להרוג יהודים, מכאן אני רוצה להגיד לשכני: אל תטעו בנו, לא נמצמץ. הדמעות בבת ים, חברון וחיפה לא ימנעו לבנות. רוצחים ברברים, רוצחי ילדים ותינוקות - זה לא יימשך. עלינו להפסיק את התחושה שדם יהודי הוא מצרך זול במזרח התיכון, אמר בנט וקרא: "רוצחים לא ישתחררו, תהיו גאים בגל ותלמדו ממנו מהי תרומה למדינה".

"ילד לתפארת". קובי (חדשות 2)

אל בית המשפחה שבטירת הכרמל הגיעו הבוקר עשרות חברים ובני משפחה, שקיבלו את הבשורה המרה ובאו לנחם את ההורים ההמומים. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפרה דודתו, אלין באבא, על התחושות הקשות במשפחה ביום שלאחר מותו. "קשה לנו מאוד לעכל את זה", אמרה. "הוא היה ילד לתפארת, ילד מקסים".

באבא סיפרה על בחור צעיר שהיה מחוייב כולו לשירות הצבאי, והיה אמור לשוב לביתו מחר לאחר תקופה ארוכה שבה לא יצא לחופשה. "הוא נתן את כולו למדינה, אני מקווה שהוא החייל האחרון שהלך לנו".

מאות הגיעו אל בית המשפחה בטירת הכרמל (חדשות 2)

אריה, קרוב משפחתו של החייל סיפר על ילד אהוב שהבטיח לחגוג עם משפחתו את שמחת תורה. "ביום שישי הוא התקשר לאביו וגרם לו להבטיח שישאיר את הסוכה", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "עכשיו במקום לשבת ולחגוג בסוכה, נשב בסוכת אבלים".

אלי פדידה, רכז השכבה של סמ"ר גל קובי בבית הספר התיכון, סיפר על הילד שהכיר ועל התחושות במוסד החינוכי עם קבלת הבשורה המרה. "ההרגשה לא פשוטה, גל היה ילד שנכנס ללב של כל מי שהכיר אותו", סיפר פדידה. "אני מרגיש ריקנות איומה כשאני חושב על גל בלשון עבר, מאז שקיבלנו אתמול את הידיעה המרה הוא לא יוצא לי מהראש".

גם חבריו של סמ"ר קובי התקשו לקבל את הבשורה המרה על מותו. חלקם פרסמו הספדים ברשתות החברתיות שבהם סיפרו על התחושות הקשות. "קשה לי המחשבה שאתה לא פה יותר, אני פשוט לא מוכן לעכל את זה", כתב חבר לחטיבה. "איך שוב אלוהים לקוח את הטובים. קובי תשמור עלינו מלמעלה, אני אוהב אותך ואתגעגע אלייך. זהו יום עצוב מאוד בשבילי", שיתף חבר אחר.

חייל נוסף, ששירת עם סמ"ר קובי, אמר: "כולם אתמול הסתובבו עם תחושות רעות כי השמועה עם השם שלו רצה. תמיד כשמישהו מת אומרים שאין כמוהו, אז זה באמת ככה, אין כמו קובי".