גנץ על האירועים ביהודה ושומרון: "לא מזהים מגמה באירועים"

הרמטכ"ל התייחס למותם של החיילים תומר חזן וגל קובי והדגיש: "אין לי ספק שנשים את היד על מבצעי הפשעים האלה". גנץ אמר כי מדובר בתזכורת לכך שגם כשהכל נראה שלו ושקט והבעיות הן לכאורה מסביב, צה"ל צריך להתמודד עם אירועים בכל הגזרות"

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, מתייחס היום (ב') למותם של החיילים סמ"ר תומר חזן שנרצח על ידי מחבל, וסמ"ר גל קובי שנהרג מאש צלפים, ואומר כי לא מדובר בהסלמה אלא ברצף אירועים טראגי. את דבריו של גנץ העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו נמצאים מול איום טרור והשבוע קיבלנו תזכורת שגם בעת הזו, כשהכל נראה שליו ושקט והבעיות הן לכאורה מסביב - צה"ל צריך להתמודד עם אירועי בכל הגזרות", אמר גנץ. "האירועים שקרו הם צירוף של אירועים טראגיים ואנו לא רואים בכך מגמה".

את הדברים אמר גנץ במהלך אירוע סוכות המסורתי שנערך מדי שנה בקריה, שם הבהיר כי צה"ל מגביר את כוחותיו בגזרות השונות כדי להבטיח את מניעתה של הסלמה אפשרית. "הגברנו את הכוחות בשטח כדי שרציפות האירועים לא תהפוך למגמה שאינה רצויה. אין לי ספק שנשים את היד על מבצעי הפשעים האלה", הדגיש הרמטכ"ל.

במקביל, צפוי שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לקיים היום הערכת מצב מיוחדת בהשתתפות גורמי צבא בכירים בעקבות האירועים. "מדינת ישראל לא תסבול ניסיון של ארגוני טרור או של טרוריסטים בודדים לפגוע באזרחיה וחייליה ולשבש את שגרת החיים, ותפעל ביד תקיפה וקשה נגד כל ניסיון שכזה", אמר יעלון. "המאבק בטרור הוא ארוך, ודורש מאיתנו נחישות".

קרובי משפחתו של החייל: "במקום לחגוג, נשב בסוכת אבלים"

סמ"ר גל קובי ואמו (רויטרס)

במקביל להיערכות הביטחונית, ממשיכים עשרות וחברים ובני משפחה לפקוד את בית משפחת קובי בטירת הכרמל, בניסיון להקל ולו במעט על כאבה על המשפחה על מותו של הבן - סמ"ר גל שיובא היום למנוחות בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה. "קשה לנו לעכל את זה", אמרה דודתו של הצעיר. "הוא היה ילד לתפארת, ילד מקסים".

אריה, קרוב משפחתו של החייל סיפר על ילד אהוב שהבטיח לחגוג עם משפחתו את שמחת תורה. "ביום שישי הוא התקשר לאביו וגרם לו להבטיח שישאיר את הסוכה", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "עכשיו במקום לשבת ולחגוג בסוכה, נשב בסוכת אבלים".

אלי פדידה, רכז השכבה של סמ"ר גל קובי בבית ספר התיכון, סיפר על הילד שהכיר ועל התחושות במוסד החינוכי עם קבלת הבשורה המרה. "ההרגשה לא פשוטה, גל היה ילד שנכנס ללב של כל מי שהכיר אותו", סיפר פדידה. "אני מרגיש ריקנות איומה כשאני חושב על גל בלשון עבר, מאז שקיבלנו אתמול את הידיעה המרה הוא לא יוצא לי מהראש".