תיעוד: השניות שלאחר הירי בחברון

צלם של סוכנות הידיעות רויטרס הצליח לתעד את הרגעים הקריטיים שלאחר פיגוע הירי אמש בחברון. בסרטון הוידאו נצפה סמ"ר גל (גבריאל) קובי שרוע על הקרקע כשחבריו רצים לעברו בכדי לפנותו מהזירה. במהלך הלילה צה"ל המשיך במצוד אחר היורה שנמלט מהמקום וטרם נתפס

תיעוד מצמרר: צלם של סוכנות הידיעות רויטרס צילם את השניות האחרונות בחייו של סמ"ר גל (גבריאל) קובי. בסרטון שהפיצה הסוכנות תועדו הרגעים שלאחר הירי בחברון שכתוצאה ממנו נהרג סמ"ר קובי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בקטע שפורסם נראה סמ"ר קובי שרוע על הקרקע, מספר שניות לאחר שנפגע בצווארו מירי הצלף הפלסטיני שנמלט מהמקום. חבריו של קובי רצו לעברו בכדי להגיש לו סיוע רפואי. תוך זמן קצר, כשאחד מהם הבין את חומרת מצבו של החייל - ביקש לפנותו מיידית לזירה.

חבריו של סמ"ר קובי התאספו סביבו כדי לפנו (רויטרס)

בהמשך, נצפים חבריו של קובי כאשר הם מעבירים אותו באלונקה לג'יפ צבאי, לאחר שייצבו את מצבו. מאוחר יותר, פונה סמ"ר קובי לבית החולים שערי צדק שבירושלים, אולם שם מת מפצעיו.

זמן קצר לאחר הירי, צה"ל פתח במצוד נרחב לאיתור הצלף שהצליח להימלט. עד כה, היורה טרם נתפס וסגר הוטל על העיר חברון כולה. במסגרת הסריקות שנערכו בעיר, הצליח כוח צה"ל לחשוף מספר מקורות בהם אוחסנו אמצעי לחימה. בין השאר, נחשפו שני רובי ציד ושני פלסטינים נעצרו.

סמ"ר גל (גבריאל) קובי (פייסבוק)

סגר הוטל על חברון

בעקבות פיגוע הירי בחברון  קיים הלילה הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ הערכת מצב מיוחדת עם מפקד פיקוד המרכז, האלוף ניצן אלון. זמן קצר לאחר האירוע הוטל סגר על העיר חברון וכוחות צה"ל ביצעו סריקות נרחבות בשילוב מאמץ מודיעיני לאיתור המחבל או המחבלים האחראים לירי.

דובר צה"ל, תא"ל יואב פולי מרדכי, הסביר הבוקר כי הסריקות מתמקדות בשכונה הסמוכה ליישוב היהודי בחברון. "מדובר בשכונת ג'בל ג'והר - שם מתבצעות סריקות ומאמץ מודיעיני במטרה לבצע מעצר של אותו יורה או יורים", אמר מרדכי.

דובר צה"ל הבהיר כי על אף פעילות הכוחות בחברון לא נרשמו הלילה הפרות סדר חריגות בעיר. "בשנים האחרונות יש שקט שהוא פרי עבודה של כוחות הביטחון. אנחנו לא משלים את עצמנו והמאמץ נמשך לשמור על השקט. הראיה היא שלמרות אירוע הירי הזה אנחנו ממשיכים באירועי החג המתוכננים. הערכתנו שמדובר באירועים נקודתיים, גם האירוע של תומר חזן ז"ל והאירוע אמש. אנחנו לא רואים שינוי מגמה. ממשיכים בדריכות רבה ולא נרפה מהמאמץ לשמור על תושבי מדינת ישראל", הסביר מרדכי.

תא"ל מרדכי התייחס בנוסף גם לחטיפתו ורציחתו של חייל צה"ל תומר חזן ז"ל בסוף השבוע האחרון, ואמר כי צה"ל פועל למניעת הישנות מקרים דומים בעתיד. דובר צה"ל ציין כי "מתבצע מאמץ למנוע יציאה של שב"חים (שוהים בלתי חוקיים), במקומות בהם הגדר לא הושלמה או שיש בה פרצות שדרכן מתבצע מעבר בלתי חוקי לשטח ישראל".