קרובי החייל שנהרג: "במקום לשמוח יחד בסוכה, נשב בסוכת אבלים"

בני משפחתו של סמ"ר גל קובי שנרהג בחברון מספרים כי היה אמור לצאת מחר הביתה לאחר שנשאר בצבא בחג הראשון. בן דודו: "הוא היה הנסיך של המשפחה". קרוב של האבא: " קשה לדבר עליו בלשון עבר, מדובר בילד אהוב על כולם"

עשרות חברים ובני משפחה הגיעו הבוקר (ב') לבית משפחתו בטירת הכרמל של סמ"ר גל (גבריאל) קובי, שנהרג אמש מירי צלף בחברון. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפרה דודתו של על התחושות הקשות במשפחה ביום שלאחר מותו. "קשה לנו מאוד לעכל את זה", אמרה. "הוא היה ילד לתפארת, ילד מקסים". הלווייתו תיערך היום בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדודה, אלין באבא, סיפרה על בחור צעיר שהיה מחוייב כולו לשירות הצבאי, והיה אמור לשוב לביתו מחר לאחר תקופה ארוכה שבה לא יצא לחופשה. "הוא נתן את כולו למדינה, אני מקווה שהוא החייל האחרון שילך לנו".

אריה, קרוב משפחתו של החייל סיפר על ילד אהוב שהבטיח לחגוג עם משפחתו את שמחת תורה. "ביום שישי הוא התקשר לאביו וגרם לו להבטיח שישאיר את הסוכה", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "עכשיו במקום לשבת ולחגוג בסוכה, נשב בסוכת אבלים".

סמ"ר גל קובי ואביו (פייסבוק)

אלי פדידה, רכז השכבה של סמ"ר גל קובי בבית ספר התיכון, סיפר על הילד שהכיר ועל התחושות במוסד החינוכי עם קבלת הבשורה המרה. "ההרגשה לא פשוטה, גל היה ילד שנכנס ללב של כל מי שהכיר אותו", סיפר פדידה. "אני מרגיש ריקנות איומה כשאני חושב על גל בלשון עבר, מאז שקיבלנו אתמול את הידיעה המרה הוא לא יוצא לי מהראש".

גם חבריו של סמ"ר קובי התקשו לקבל את הבשורה המרה על מותו. חלקם פרסמו הספדים ברשתות החברתיות שבהם סיפרו על התחושות הקשות. "קשה לי המחשבה שאתה לא פה יותר, אני פשוט לא מוכן לעכל את זה", כתב חבר לחטיבה. "איך שוב אלוהים לקוח את הטובים. קובי תשמור עלינו מלמעלה, אני אוהב אותך ואתגעגע אלייך. זהו יום עצוב מאוד בשבילי", שיתף חבר אחר.

חייל נוסף, ששירת עם סמ"ר קובי, אמר: "כולם אתמול הסתובבו עם תחושות רעות כי השמועה עם השם שלו רצה. תמיד כשמישהו מת אומרים שאין כמוהו, אז זה באמת ככה, אין כמו קובי".

ימים לפני מותו: "שוב בכפר ערבי, מה יהיה בסוף?"

מודעת אבל בבית המשפחה (חדשות 2)

בעמוד הפייסבוק האישי שלו, הביע סמ"ר קובי תסכול רב מכך שנאלץ להעביר את לילותיו ביהודה ושומרון. "שוב אני באמצע הלילה בכפרים ערביים, מה יהיה הסוף?", כתב שלושה ימים בלבד לפני שנהרג.

האירוע הקשה התרחש אמש סמוך לשעה 18:30, בעת שסמ"ר קובי עמד במחסום בחברון. כדור שירה צלף פלסטיני פגע בצווארו והוא נפצע אנושות. החייל פונה לבית החולים ובתוך זמן קצר מת מפצעיו.

"נתן הכל למדינה" (פייסבוק)

בעקבות האירועים: יעלון יכנס הערכת מצב

היום יכנס שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הערכת מצב מיוחדת בהשתתפות גורמי צבא בעקבות האירועים האחרונים ביהודה ושומרון. "מדינת ישראל לא תסבול ניסיון של ארגוני טרור או של טרוריסטים בודדים לפגוע באזרחיה וחייליה ולשבש את שגרת החיים, ותפעל ביד תקיפה וקשה נגד כל ניסיון שכזה", אמר יעלון. "המאבק בטרור הוא ארוך, ודורש מאיתנו נחישות".

"אני משתתף בצערה של משפחת קובי בנפול בנה גל", כתב שר הביטחון בעמוד הפייסבוק שלו. "צה"ל וכוחות הביטחון יניחו את ידם על המחבל ושולחיו ויבואו איתם חשבון".