החייל שנהרג בפיגוע: סמ"ר גל קובי מטירת הכרמל

שעות ספורות לאחר פיגוע הירי בסמוך למערת המכפלה בחברון - התיר צה"ל לפרסם את זהות החייל: סמל גל (גבריאל) קובי מטירת הכרמל, בן 20, לוחם בחטיבת גבעתי. הודעה נמסרה למשפחתו. לאחר מותו הועלה לדרגת סמל ראשון. ראש העיר טירת הכרמל: "אין מילים להביע הצער"

אבל כבד ירד הלילה (א') על טירת הכרמל, עם היוודע דבר מותו של סמל גל (גבריאל) קובי, לוחם חטיבת גבעתי בן 20, שנהרג מאש שנפתחה לעברו בסמוך למערת המכפלה בחברון. הודעה נמסרה למשפחתו. לאחר מותו הועלה לדרגת סמל ראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית עולה כי החייל נפגע בצווארו מקליע בודד שנורה לעברו, פונה לבית החולים כשהוא במצב אנוש ובתוך זמן קצר נפטר. האירוע התרחש בסמוך לשעה 18:30 הערב. למקום חשו פרמדיקים של הצלה יהודה ושומרון, שהחלו בהענקת טיפול רפואי ראשוני לקובי, שמצבו הוגדר תחילה אנוש.

"זה ערב קשה", אמר בצער אריה טל, ראש העיר טירת הכרמל לאחר שנודע על מותו של החייל. "אני מכיר את המשפחה באופן אישי וקרוב. אמו של גל היא הגננת של הנכד שלי. צריך להסתובב בטירת הכרמל כדי להבין את האבל שנפל על העיר שלנו".

"היה בוגר מצטיין", סמ"ר גל קובי (פייסבוק)

"גל היה אחד הבוגרים המצטיינים שלנו", הוסיף ראש העיר, "הוא בא ממחזור של בוגרים שהביא גאווה גדולה לעיר. הוא החליט בלהט להתגייס ליחידה קרבית ובסופו של דבר נפל כך. אין מילים להביע את הצער שאופף אותי אישית ואת העיר".

"ברגע ששמעתי על הפיגוע הייתה לי צביטה בלב", הוסיף ראש העיר. "זה קורה לכל ראש עיר כשמדווחים על פיגוע, וכשאמרו שזה תושב העיר שלי, ולא ידעתי מי זה, מיד עזבתי את האירוע שבו הייתי בדרום הארץ וחזרתי לטירת הכרמל. ניגשתי למשפחה וראיתי את האבל הגדול שפגע בהם. כל החברים מהמחזור של גל והמשפחה שלו כואבים עכשיו. הוא היה הבן הבכור במשפחה שלו וכואב הלב. כל חייל שהולך זה כואב, אבל גל היה מלח הארץ, עם המוטיבציה הגבוהה והרצון להתגייס".

הבן הבכור במשפחתו. סמ"ר גל קובי (פייסבוק)

טל הוסיף כי כעת יאלצו להחליט מה יעלה בגורל חגיגות שמחת תורה בעיר, המתוכננות להתקיים בשבוע הקרוב. "יתכנסו הרבנים ויחליטו מה עושים לגבי החגיגות, ואיך מחברים את האירועים ביחד עם האבל הכבד הזה שנפל על העיר".

סמ"ר קובי מובל לטיפול בביה"ח (חדשות 2)

מערת המכפלה (חדשות 2)

הרופא שטיפל בחייל: "זה כבר היה מאוחר מדי"

ד"ר דני פינק, מנתח לב וחזה בבית החולים שערי צדק, סיפר כי החייל הגיע אל המוסד הרפואי ללא רוח חיים. "בוצעו פעולות החייאה מתקדמות שכללו פתיחת בית חזה והחדרת נקזים בכדי לנסות להתגבר על הבעיה", אמר, אך הוסיף כי "הפציעות שלו היו כל כך חמורות שהוא איבד דם רב. לא היה לו סיכוי. הוא הגיע לחדר המיון עם דופק וללא לחץ דם - ומותו נקבע. זה כבר היה מאוחר מדי".

ככל שנוקפות השעות, מתחזקת הסברה שמדובר בפיגוע ירי של צלף מאחת השכונות הפלסטיניות לעבר ישראלים שעמדו סמוך לשכונת אברהם אבינו. צה"ל הטיל עוצר בחברון, וכעת מתנהל מצוד אחר היורים. מהיישוב היהודי בחברון נמסר כי אירועי חג הסוכות יתקיימו כסדרם.