בעקבות רצח החייל תומר חזן ז"ל: מאות הפגינו בבת ים

רבים מתושבי העיר הגיעו להפגנה מול המסעדה שבה עבד תומר חזן ז"ל, שנרצח בסוף השבוע על ידי שוהה בלתי חוקי שעבד עמו במקום ופיתה אותו להתלוות אליו ליישוב סמוך לקלקיליה - שם רצח אותו. "בת ים יהודית", צעקו המפגינים. "לא להעסיק שב"חים!"

מאות אזרחים הפגינו הערב (א') נגד בעל המסעדה בבת ים על כך שהעסיק את השוהה הבלתי חוקי, נידאל עמאר, שרצח בסוף השבוע את חברו לעבודה, סמל תומר חזן ז"ל. המפגינים קראו קריאות כגון "בת ים יהודית" ו"לא להעסיק שב"חים!"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא להעסיק שב"חים". ההפגנה בבת ים, הערב (חדשות 2)

המחאה החלה כבר מרגע היוודע דבר הרצח. עוד אתמול זרמו מאות אנשים לפתח המסעדה בבת ים, אך במהרה, הפכה ההתכנסות השקטה למחאה רועשת. "כל בעלי העסקים צריכים להגיד: 'לא מעסיקים שוהים בלתי חוקיים'", אמר אחד המפגינים במקום.

התושבים מתכוונים לשוב ולהפגין גם בימים הקרובים נגד השוהים הבלתי חוקיים המתגוררים בעירם והעובדים בה. המשותף לכל המפגינים - אלו שהכירו את חזן באופן אישי ואלו שלא - רצון לפרוק תסכול וזעם על מותו המיותר של החייל. במקביל נמשכת חקירת המשטרה והשב"כ, שם מנסים להבין מה גרם לחזן להתלוות לעמאר בנסיעתו לאזור קלקיליה.

בתוך כך, התקבלה היום תלונה על חייל שדיווח כי הותקף על ידי פלסטיני, עת צעד בטיילת תל אביב. הוא נפצע באורח קל והנושא נמצא בחקירה.

"בני המשפחה לא מעכלים את מה שקרה"

"האבא לא מבין מה קרה, הוא שואל שאלות טכניות כמו איפה מקימים את סוכת האבלים כאילו הוא מטפל במקרה של מישהו אחר", סיפר איציק קשתי, חבר קרוב של המשפחה. "על המקרה עצמו הם כמעט ולא מדברים. הם לא מסוגלים לדבר. האב לא מעכל ולא מבין מה שקרה", הוסיף בכאב.

קשתי סיפר על התחושות הקשות שאחזו בבני המשפחה בבת ים בעקבות האסון: "אני ובני משפחתי קרובים מאוד למשפחה כבר שנים ארוכות. זה אסון. הסבא והסבתא במצב קשה, הסבתא ממררת בבכי".

בשלב זה, מבקשת משפחת חזן בעיקר שקט ומבוהלת מההמולה התקשורתית סביב הבית בו התגורר תומר ז"ל בבת ים. "האבא אמר שהוא רוצה שקט, קשה לו מאוד עם ההמולה הזאת. אני לא יודע לגבי השמועות של מה הוא עשה שם ואני לא בטוח שגם האבא יודע. הוא ניזון בעיקר ממה שאומרים בתקשורת", הוסיף קשתי. משפחתו של תומר חזן ז"ל ביקשה מכלי התקשורת שלא להגיע ולסקר את מסע הלוויה שייערך בבית העלמין הצבאי בחולון היום אחר הצהריים ולכבד את פרטיותה.

חבר קרוב של תומר חזן ז"ל, שהיה עמו שעות ספורות לפני שנהרג, סיפר: "ביום חמישי בערב הייתי איתו במסיבת יום הולדת של חבר משותף. השתתפנו במסיבת קריוקי בבית של החבר בבת ים, ישבנו ודיברנו. הוא לא ציין שום דבר על הנסיעה הצפויה למחרת. היינו שם עד השעה 2-3 לפנות בוקר. הוא היה ילד מדהים שאהב לעזור לכולם".

רצח החייל תומר חזן - הסיקור המלא:

"החייל והרוצח רקדו במסיבה"

החייל כתב: "תהנו מכל יום, כאילו הוא האחרון"

לחיאני ביקר בבית המשפחה: "הלב נשבר"

מיהו אחיו האסיר של רוצח החייל תומר חזן?

החייל שנרצח ליד קלקיליה - סמל תומר חזן

רצח חייל צה"ל - כדי לסחור בגופתו