חשד לתג מחיר במזרח ירושלים: צמיגי מכוניות נוקבו בשייח' ג'ראח

תושבי השכונה מצאו הבוקר כלי רכב שהושחתו וכתובת גרפיטי "תג מחיר". המשטרה פתחה בחקירה ומנסה לאתר חשודים במעשה. בחודשים האחרונים היו כמים מקרים של פעולות תג מחיר בבירה, שבהם הושחתו מכוניות ורוססו כתובות בגנות ערבים

שוב חשד לתג מחיר בירושלים: תושבי שכונת שייח' ג'ראח במזרח הבירה גילו הבוקר (א') ש-7 כלי רכב הושחתו, סמוך לבניין הצלב האדום, וצמיגיהם נוקבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על אחד מכלי הרכב שניזוקו רוססה הכתובת "תג מחיר". המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע בניסיון לאתר חשודים במעשה. "באתי לצאת לעבודה בבוקר, וראיתי שריססו על הרכב שלי כתובות וניקבו את הצמיגים", סיפר תושב השכונה מוחמד שמאסנה, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

איירין נאסר, פעילה בשכונת שייח' ג'ראח סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "גבר מבוגר ונער הגיעו בלילה לאזור, ניקבו גלגלים וריססו כתובות על מכוניות וקירות. מצלמה של תחנת דלק תיעדה את מעשיהם". נאסר טוענת כי הבתים עליהם רוססו הכתובות מצויים במחלוקת משפטית מול מתנחלים מהאזור.

לדבריה, זו לא הפעם הראשונה שבה קורה אירוע כזה בשכונה: "זו כבר הפעם השלישית או הרביעית שזה קורה - ורק בקיץ האחרון. זו תופעה שמזעזעת את המקום, שגרה מזעזעת. המשטרה אומרת כל הזמן שהיא חוקרת ולא מביאה לתוצאות".

שרשרת אירועי "תג מחיר" באזור ירושלים

בחודש שעבר אירע מקרה דומה בעיר, כשעשר מכוניות השייכות לשכונת תושבי בית צפאפא נוקבו ולידן רוססו הכתובות "תג מחיר" ו"נקמה". בכמה מקרים גם עקרו את לוחיות הרישוי של המכוניות.

ביולי האחרון, כתובות גרפיטי צוירו על שלושה כלי רכב פלסטיניים באזור התעשייה שער בנימין, מצפון לירושלים, ובהן נכתב: "תג מחיר" ו"מוות לערבים". באחת המכוניות הוציאו אוויר מהצמיגים. בסריקות שערכה אז המשטרה באזור עוכב נער יהודי, כשברשותו הלורד שעל פי החשד שימש לכתיבת הגרפיטי.

האירוע הבוקר מצטרף לשורת מקרים שאירעו בחודשים האחרונים, בהם הושחתו כלי רכב של ערבים ופלסטינים ורוססו כתובות נאצה באזור ירושלים. ביוני האחרון התעוררו תושבי שכונת בית חנינא שבמזרח ירושלים וגילו כי עשרות כלי רכב של תושבי המקום הושחתו ועליהם רוססו מגני דוד. צמיגי 21 מכוניות שחנו באזור נוקבו, ועל קיר בסמוך רוססה הכתובת: "לא שותקים על יידוי אבנים".