חבר של משפחת חזן: "הם לא מעכלים את מה שקרה להם"

סמל תומר חזן שנרצח בידי פלסטיני שעבד עמו במסעדה ייטמן אחר הצהריים בחולון. חבר קרוב של משפחתו סיפר כי בני המשפחה בהלם מהאסון שפקד אותם. "הם כמעט ולא מדברים על המקרה עצמו". נתניהו שלח אגרת: "הייסורים על אובדן הבן קשים"

בני משפחת חזן, קרובים וחברים עדיין מתקשים לעכל את מותו של סמל תומר חזן ז"ל שנרצח בסוף השבוע סמוך לקלקיליה. חזן ז"ל יובא היום (א') בשעה 16:00 למנוחות בבית העלמין הצבאי בחולון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האבא לא מבין מה קרה, הוא שואל שאלות טכניות כמו איפה מקימים את סוכת האבלים כאילו הוא מטפל במקרה של מישהו אחר", סיפר איציק קשתי, חבר קרוב של המשפחה. "על המקרה עצמו הם כמעט ולא מדברים. הם לא מסוגלים לדבר. האב לא מעכל ולא מבין מה שקרה", הוסיף בכאב.

קשתי סיפר על התחושות הקשות שאחזו בבני המשפחה בבת ים בעקבות האסון: "אני ובני משפחתי קרובים מאוד למשפחה כבר שנים ארוכות. זה אסון. הסבא והסבתא במצב קשה, הסבתא ממררת בבכי".

בשלב זה, מבקשת משפחת חזן בעיקר שקט ומבוהלת מההמולה התקשורתית סביב הבית בו התגורר תומר ז"ל בבת ים. "האבא אמר שהוא רוצה שקט, קשה לו מאוד עם ההמולה הזאת. אני לא יודע לגבי השמועות של מה הוא עשה שם ואני לא בטוח שגם האבא יודע. הוא ניזון בעיקר ממה שאומרים בתקשורת", הוסיף קשתי. משפחתו של תומר חזן ז"ל ביקשה מכלי התקשורת שלא להגיע ולסקר את מסע הלוויה שייערך בבית העלמין הצבאי בחולון היום אחר הצהריים ולכבד את פרטיותה.

חבר קרוב של תומר חזן ז"ל, שהיה עמו מספר שעות לפני שנחטף, סיפר: "ביום חמישי בערב הייתי איתו במסיבת יום הולדת של חבר משותף. השתתפנו במסיבת קריוקי בבית של החבר בבת ים, ישבנו ודיברנו. הוא לא ציין שום דבר על הנסיעה הצפויה למחרת. היינו שם עד השעה 2-3 לפנות בוקר. הוא היה ילד מדהים שאהב לעזור לכולם".

נתניהו שלח איגרת למשפחה: "הייסורים קשים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר אמש (ש') לבני משפחתו של תומר חזן איגרת שבה הביע את תנחומיו על רקע המקרה המזעזע. "הייסורים על אובדן הבן קשים. עם ישראל משתתף בצערכם", כתב נתניהו.

באיגרת ציין נתניהו כי הרצח שהתרחש בסוף השבוע מהווה עדות לטרור עמו נאלצים להתמודד בישראל. "האירוע הנפשע שב וּמוכיח כי המאבק בטרור הוא בלתי פוסק והמלחמה בו תימשך בכל האמצעים העומדים לרשות המדינה", כתב נתניהו למשפחה האבלה.  

תומר חזן. "היה כמו בני" (חדשות 2)

מוקדם יותר במהלך הלילה גינה שליח האו"ם למזרח התיכון רוברט סרי את רצח החייל מבת ים. סרי ציין כי המעשה הוא "רצח מזעזע, שמגיע בעקבות שורה של תקריות אלימות בגדה המערבית". בהמשך דבריו קרא סרי לכל הצדדים להימנע מנקיטת פעולות אלימות ואף ציין את חשיבותה של רגיעה בטחונית "בתקופה הקריטית בתהליך המדיני באזור", כלשונו.

גופתו של חזן נמצאה אתמול בבור מים סמוך לכפר הפלסטיני בית אמין, אחרי שנרצח על ידי נדאל עאמר, פלסטיני בן 31 - תושב הכפר שעבד עימו במסעדה בבת-ים. עמאר, שעל פי השב"כ היה שוהה בלתי חוקי בישראל, שיכנע את החייל לנסוע עימו לאזור שבו הוא מתגורר, שם רצח אותו והסתיר את גופתו. עאמר נעצר והודה בקירתו שעשה זאת כדי לסחור בגופת החייל תמורת שחרור אחיו, אסיר ביטחוני בכלא הדרים.

זירת האירוע ליד קלקיליה (חדשות 2)

"אסון באמצע החג"

חבריו של סמל חזן, ששירת בבסיס חיל האוויר בפלמחים התקשו לעכל את הבשורה המרה. "אנחנו שבורים והרוסים, לא יודעים איך זה נפל עלינו באמצע החג", סיפרה אחת מחברותיו לחדשות 2 באינטרנט. "רק לפני כמה ימים דיברנו, מי היה מאמין שדבר כזה יקרה", הוסיפה החברה, "הוא היה פשוט אדם מדהים, אני לא רוצה לחשוב מה עבר עליו בדקות הקשות האלה. זה שובר אותי".

אחיו של תומר פרסם כבר ביום שישי הודעה בפייסבוק, שהוסרה לאחר מכן, בה דיווח כי אחיו נעדר. "אחי הקטן נעדר משעות הבוקר בנסיבות חמורות מאוד, משטרת ישראל וכלל הגופים הבטחוניים מטפלים בנושא. אנא מכם, שתפו תמונה זו ככל שניתן", הוא כתב. אמש הוא קיבל את הבשורה המרה מכל.

"זה בלתי נתפס, תומר הלך בלי סיבה"

"זה לא נתפס, הוא היה כל כך אהוב - עם הרבה חברים, וככה פשוט בלי סיבה הוא הלך", סיפר לחדשות 2 באינטרנט חייל ששירת איתו. "אין עוד הרבה מה להגיד, רק להיות עצוב ולחשוב עליו".

חברה אחרת של סמל תומר חזן כתבה בדף הפייסבוק: "בדרך כלל אומרים גשם של ברכה, היום אני בטוחה שזה גשם של קללה. נציגים של צה"ל הגיעו לבית המשפחה, בזמן שרבים הגיעו מחוץ לבניין המגורים שלהם בבת ים".

רצח החייל תומר חזן - הסיקור המלא:

"החייל והרוצח רקדו במסיבה"

החייל כתב: "תהנו מכל יום, כאילו הוא האחרון"

לחיאני ביקר בבית המשפחה: "הלב נשבר"

מיהו אחיו האסיר של רוצח החייל תומר חזן?

החייל שנרצח ליד קלקיליה - סמל תומר חזן

רצח חייל צה"ל - כדי לסחור בגופתו