תושבים בשומרון אחרי רצח החייל: "התרענו על הפרצה בגדר"

חברי ועד מתיישבי השומרון טוענים כי כבר שנים שהם מתריעים מפני הפרצה דרכה הובל סמל תומר חזן אל מותו. ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה: "אנחנו דורשים מהצבא וממערכת הביטחון להתעשת ולטפל בבעיות"

"התרענו על הפרצה בגדר", פינוי הגופה, הבו (חדשות 2)

מתיישבי השומרון אומרים כי מזה שנים הם מתריעים מפני הפרצה בגדר, דרכה, לטענתם, הועבר סמל תומר חזן לשטחי הרשות הפלסטינית - שם נרצח. "לצערי הרצח הזה היה צפוי והוא משקף את אוזלת ידה של מערכת הביטחון בכל הנוגע לסגירת הפרצות בגדר בין שערי תקווה לכפרים הערביים", טען ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדבריו, הפרצות בגדר  מאפשרות מעבר חופשי של ערביי הכפרים ביהודה ושומרון לא רק פנימה אלא גם החוצה - לתוך שטחי הקו הירוק. "מחלקת הביטחון במועצה האזורית שומרון מתריעה מזה שנים בפני גורמים במערכת הביטחון בנושא והנושא אינו מטופל", טען מסיקה. "מדובר הן בעניין הגדר והן בעניין נסיעת מאות פלסטינים על אוטובוסים ישראלים מהשומרון לכיוון תל אביב וחזרה - דבר המאפשר שהיית שב"חים בתוך תחומי הקו הירוק. אנחנו דורשים מהצבא וממערכת הביטחון להתעשת ולטפל בבעיות. אסון נוסף הוא רק עניין של זמן".

בוועד מתיישבי השומרון טענו הערב כי "הכתובת הייתה על הקיר". המתיישבים הסבירו, כי בסמוך ליישוב שערי תקווה יש פרצה בגדר ההפרדה דרכה עוברים מידי יום אלפי פלסטינים ללא אישורי שהייה לעבודה בארץ. "תושבי היישובים באזור התריעו שדרך הפרצה עלולים לעבור מפגעים אך מערכת הביטחון לא פעלה למיגור התופעה", אמרו.

"האסון הבא בדרך", סמל תומר חזן (פייסבוק)

עוד הוסיפו בוועד, כי האזור הפך לציר מרכזי להברחת שבחי"ם בעקבות פסיקת בג"ץ, שהורה לפרק את גדר ההפרדה במקום ולשנות את התוואי. "ארגוני שמאל קיצוני, שהגישו את העתירה לבג"ץ, שבעקבותיה הפך האזור לציר מרכזי לחדירת שבחי"ם, לא יכולים לומר הערב 'ידינו לא שפכו את הדם הזה'".

בוועד מזכירים כי רק לפני כשנה נרצח רבש"ץ היישוב שערי תקווה, ליאור פרחי ז"ל, כשנדרס על ידי רכב שהבריח שבחי"ם שחדרו דרך אותה פרצה. "אילולא הקלות שבה עוברים פלסטינים את הגדר ייתכן והרוצח לא היה מצליח להגיע לבת ים ולחזור לכפרו יחד עם חייל צה"ל", ציינו שם.

בצה"ל אמרו כי "החקירות התמקדו עד עתה במציאת הגופה וכעת בצבא מתמקדים בצדדים נוספים של האירוע".

רצח החייל תומר חזן - הסיקור המלא:

לחיאני ביקר את משפחת חזן: "הלב נשבר, אך החיים ממשיכים"

"לפני חודש - החייל והרוצח רקדו במסיבת פרידה"

מיהו אחיו האסיר של רוצח החייל תומר חזן?

החייל שנרצח כתב: "תהנו מכל יום, כאילו הוא האחרון"

החייל שנרצח ליד קלקיליה - סמל תומר חזן

רצח חייל צה"ל - כדי לסחור בגופתו