צה"ל החרים אוהלים שנועדו לפלסטינים

דיפלומטית מצרפת טוענת שחייל צה"ל הוציא אותה בכוח מהמשאית בה נהגה והחרים את המשאית שעליה אוהלים לפלסטינים שבתיהם נהרסו השבוע. צה"ל מסר כי מדובר בפרובוקציה אלימה שנועדה להקים אוהלים באופן בלתי חוקי, וכי על המשאית היו זולת האוהלים גם כמות גדולה של מתכות

מחסום בגדה המערבית, אילוסטרציה (רויטרס)

צה"ל החרים אוהלים שהועברו על ידי דיפלומטים אירופאים למשפחות פלסטיניות שבתיהם נהרסו על ידי הצבא במהלך השבוע. דובר צה"ל מסר בתגובה: המשאית שהעבירה את האוהלים נשאה מתכות בכמות גדולה, היה ניסיון להקמת התיישבות בלתי חוקית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות רויטרס מדווחת כי אחד מכתביה ראה את החיילים מעכבים את השיירה הדיפלומטית יחד עם עובדי סיוע פלסטינים סמוך לכפר חיברת אל-מקבול שבגדה המערבית. על פי הדיווח, אחד החיילים הוציא את הנהגת הצרפתייה מהמשאית שנשאה את האוהלים ונסע עם האוהלים.

"הם גררו אותי מחוץ למשאית וריתקו אותו לרצפה למרות שהצגתי להם תעודת חסינות דיפלומטית" אמרה מריון קאסטי, נהגת המשאית. "כך מכבדים כאן את החוק הבינלאומי", הוסיפה. בכפר מתגוררים כ-120 פלסטינים. במהלך השבוע נהרסו כמה בתים במקום לאחר שבית המשפט העליון קבע כי הבתים נבנו ללא רישיון.

צה"ל: ניסיון לעורר פרובוקציה

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בשעות הצהריים התקהלו עשרות פלסטינים ופעילים זרים סמוך ליישוב חמדת שבצפון בקעת הירדן הפרו את הסדר והחלו לעורר פרובוקציה תוך ניסיון אלים להקמה בלתי חוקית של אוהלים, במקום שבו התיישבו באופן בלתי חוקי גם בשבוע שעבר. מפרי הסדר הכו ויידו אבנים לעבר כוחות הביטחון שהגיעו כדי לאכוף את החוק והסדר ולפזר את ההתקהלות האלימה תוך שימוש באמצעים לא אלימים לפיזור הפגנות".

שלושה פלסטינים שתקפו את הכוחות נעצרו והועברו לטיפול משטרת ישראל. גורמים בצה"ל טוענים כי המשאית שדווחה שנושאת ציוד הומניטרי הובילה ציוד להקמת אוהלים עם כמות גדולה של מתכות עליו".