צעיר דרוזי חדר לסוריה כדי להצטרף לצבא אסד

כוח צה"ל שהוקפץ הלילה לגדר הגבול לאחר דיווח על נגיעה בגדר, שלל את האפשרות של חדירה לישראל. הבוקר התבררה הסיבה להתראה בגדר - ישראלי תושב הגולן חצה את הגבול לתוך סוריה במטרה להצטרף ללחימה לצד צבא אסד

צעירים ממשיכים להצטרף ללחימה בסוריה, ארכ (רויטרס)

צעיר דרוזי תושב רמת הגולן, חצה הלילה (ו') את גדר הגבול לסוריה - ככל הנראה במטרה להצטרף לכוחות צבא אסד במלחמתם נגד המורדים במשטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הלילה הוקפץ כוח צה"ל לגדר הגבול בעקבות נגיעה בגדר, אך שלל את האפשרות של חדירת זרים לתוך שטח ישראל. הבוקר, כשהצעיר העלה לחשבון הפייסבוק שלו תמונות מן הכפר חאדר שבגולן הסורי, התברר כי הוא אכן חצה את הגבול. מדובר צה"ל נמסר כי לא מדובר באירוע חבלני וכי נערכו סריקות באזור. האירוע מתוחקר כעת על ידי המשטרה וכוחות הביטחון.

בשנתיים שבהן מתנהלת מלחמת האזרחים בסוריה נרשמו מספר מקרים של צעירים ישראלים-ערבים שחצו את הגבול כדי לקחת חלק בלחימה בסוריה. במרבית המקרים ביקשו הצעירים להצטרף לכוחות האופוזיציה, אלא שהפעם הגיע הישראלי - שמשפחתו ידועה כתומכת אסד - כדי ללחום לטובת הנשיא המכהן.

ביום שלישי האחרון טענה משפחה מן הכפר משריפה שבוואדי ערה, כי בנה בן ה-28, נהרג כשלחם במלחמת האזרחים בסוריה. בני המשפחה סיפרו כי לפני מספר שבועות יצא הצעיר לכיוון סוריה כדי להילחם לצד המורדים, אך לדיווח אין אישור מכל מקור רשמי.