תידחה הסרת האבטחה ביישובי הפריפריה

אחרי הסערה שעוררה ההחלטה להסיר את אבטחת צה"ל מיישובי הפריפריה בתוך הקו הירוק, שר הביטחון החליט לדחות את יישום ההחלטה בחודש לבקשת מזכ"ל התנועה הקיבוצית. "החלטת הצבא להסיר את השמירה היא פגיעה בביטחון ובמוראל של התושבים", אמר המזכ"ל איתן ברושי

שר הביטחון יעלון, ארכיון (חדשות 2)

בשיחה שהתקיימה אמש בין מזכ"ל התנועה הקיבוצית איתן ברושי לשר הביטחון משה יעלון, נענה השר לפנייתו של ברושי והחליט על דחיית יישום החלטת צה"ל בחודש ימים, להסיר את השמירה ביישובי עוטף עזה וביישובים הישראליים הממוקמים סמוך לגבולות עם מצרים ולבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחת הטלפון בין השניים אמר ברושי ליעלון כי להחלטת הצבא להסיר את השמירה היא פגיעה בביטחון ובמוראל התושבים, והכבדת הנטל הכלכלי על היישובים. בתום השיחה נענה השר לפניית מזכ"ל התנועה הקיבוצית לדחות בחודש את יישום ההחלטה, בכדי לאפשר בדיקה מחודשת של העניין, במטרה למצוא מקור תקציבי והסכמה בנושא רגיש זה.

"אני סבור שיישוב אזרחי, הנמצא צמוד לגדר, ונתון להנחיות ביטחוניות של הצבא, זכאי משום-כך לאותם סידורי ביטחון כמו בסיס או מוצב צה"לי. ההחלטה שנטל השמירה ומימונה ייפול היישובים בעוטף עזה ובגבול לבנון היא קשה, ויש לשקול אותה מחדש". ברושי ציין בפני השר, "אני משוכנע שכמו שהמדינה ידעה לתקצב את מיגון בתי התושבים ומוסדות החינוך במיליארדים, היא תמצא את הדרך לא להפקיר את השמירה על הגדרות והשערים של היישובים".