250 אלף גולשים הדליקו נר וירטואלי לזכר הנופלים

בימי הזיכרון הופכות גם הרשתות החברתיות למרחבי הנצחה: בעזרת אפליקציית "יזכור" שפיתח משרד הביטחון, הדליקו יותר מרבע מיליון גולשים נרות וירטואליים לזכר הנופלים. "ההצדעה לנופלים מחברת את אזרחי המדינה ל-23,320 הקדושים שבזכותם הקמנו כאן בית", אמר סמנכ"ל וראש אגף משפחות והנצחה, אריה מועלם

"בזכותם הקמנו כאן בית". הנר הווירטואלי (אתר "יזכור")

כבוד לנופלים גם ברשת החברתיות: יותר מרבע מיליון אזרחים השתתפו במיזם המיוחד של אגף המשפחות וההנצחה במשרד הביטחון, והדליקו נר וירטואלי בפייסבוק לזכרם של חללי מערכות ישראל. את הנר הראשון הדליק בראשית השבוע שר הביטחון משה בוגי יעלון, שחנך את המיזם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המיזם נולד מתוך רצון לאפשר למשתמשים ברשתות החברתיות לחלוק את זכר יקיריהם ביתר קלות גם במרחב הווירטואלי. באמצעות אפליקציית יזכור שפיתח משרד הביטחון, יכול כל גולש להדליק נר לזכר הנופלים בצירוף הקדשה אישית.

"ההצדעה לנופלים מחברת את אזרחי מדינת ישראל ל-23,320 הקדושים שבזכותם הקמנו כאן בית", אומר סמנכ"ל וראש אגף משפחות והנצחה, אריה מועלם. "זו שעתה היפה של החברה הישראלית". את מיזם ההנצחה חנך בראשית השבוע שר הביטחון משה בוגי יעלון, כשהדליק את הנר הראשון לזכר כל הנופלים. "הטכנולוגיה מאפשרת לנו להנציח את חללי מערכות ישראל במגוון רחב של דרכים שלא היו בעבר, ובאופן שמאפשר למשפחות לגלות לנו את עולמם של יקיריה", אמר יעלון.

מיום הזיכרון בשנה שעברה ועד לסוף השבוע האחרון נוספו 116 חללים למניין הנופלים וכעת עומד מספרם על 23,320, לפי נתוני משרד הביטחון. 35 נכי צה"ל נפטרו השנה כתוצאה מנכותם והוכרו כחללי צה"ל.

מספר בני המשפחות השכולות בישראל 2015 הוא 16,760, מתוכם 9,753 הורים שכולים, 4,958 אלמנות ו-2,049 יתומי צה"ל וכוחות הביטחון. במבצע צוק איתן ברצועת עזה נפלו 67 חיילים. 131 הורים איבדו את היקר להם מכל, 11 נשים איבדו את בעליהן, 24 ילדים איבדו הורים, שניים נוספים נולדו ליתמות ו-187 אחים שכלו את בן משפחתם.