נתפס גונב נשק צה"לי ואיים על מפקדו: "אם תלשין, תשלם ביוקר"

בית הדין הצבאי גזר שנת מאסר על חייל לאחר שגנב נשק ואיים על מפקדו כי התאכזב מכך שלא שובץ כלוחם. החייל איים: "התעסקת עם הבן אדם הכי מסוכן, אין לי מה להפסיד". הצדדים הגיעו להסדר טיעון והחייל התנצל

אילוסטרציה (חדשות 2)

שנת מאסר בפועל ועוד שנת מאסר על תנאי נגזרו בבית הדין הצבאי על חייל צה"ל שהורשע בגניבת נשק מבסיסו בלילה ובאיומים על חיי מפקדו. הפרקליטות חתמה עם פרקליטו על הסדר טיעון והורידה מכתב האישום את רכיב הכוונה למכירת הנשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, החייל התאכזב מכך ששובץ כנהג ולא בתפקיד לחימה על רקע בעיות התנהגות חוזרות ונשנות. הוא יצא משער הבסיס עם רובה M-16 בתיקו, ונתפס כ-600 מטרים משם, בתחנת אוטובוס.

לחוקרי מצ"ח הוא אמר כי "שכח" את הנשק בתיק. מפקדו, קצין בדרגת סגן, הטיח בו כי לקח את הנשק בכוונה. בתגובה איים עליו החייל בהודעות בטלפון הסלולארי.

הוא כתב לו: "אם זה עובר לגורמים 'כחולים' תכין את עצמך נפשית לשמוע שקיבלת רימון בבית... זאת הטעות הכי גדולה שלך, שהתעסקת עם הבן אדם הכי מסוכן, לא רק בגלל שאני חזק או עבריין מוכר אלא בגלל שאין לי מה להפסיד. תתחיל לעשות טלפונים למשפחתך היקרה, אתה תשלם ביוקר".

הוא הודה במעשים, התנצל בפני המפקד, וציין כי לא ניסה למכור את הנשק שגנב. במסגרת הדיון טען סניגורו של הנאשם, עורך הדין בני קוזניץ, רס"ן במיל' מהסנגוריה הצבאית כי לאור הסכמת הפרקליטות למחוק מכתב האישום את רכיב הכוונה למכירת הנשק, הגיעו הצדדים להסדר טיעון לאור נסיבותיו המיוחדות של המקרה, במסגרתו עלו קשיים ראייתיים רבים שהביאו לעונש המוסכם.

"אני מצטער על כל הסיפור", אמר הנאשם בבית הדין. "במיוחד על האיומים על המפקד, לא התווכנתי לעשות משהו חמור. לא חשבתי להגיע לזה - אני מצטער ולא אחזור על כך שנית".

עו"ד בני קוזניץ (יח"צ)

"מדובר בנאשם חייל בודד שעשה מאמצים כבירים להתגייס לשירות צבאי, וביצע את העבירה תוך שהיה בסערת רגשות לאור הדחתו מלחימה", אמר עו"ד קוזניץ, שהגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות.