"נהרג ערבי-ישראלי שלחם בקרבות בסוריה"

משפחתו של צעיר בן 28 מוואדי ערה טוענת כי קרובהּ קיפח את חייו במהלך הקרבות בין כוחות המורדים, שאליהם הצטרף לפני מספר שבועות, לבין חייליו של הנשיא הסורי בשאר אסד. "זו בשורה קשה", אמרו. "במיוחד בגלל שהוא נהרג הרחק ממשפחתו". לדיווח אין אישור ממקור רשמי

האם מלחמת האזרחים בסוריה גבתה היום (ג') את חייו של צעיר ישראלי ראשון? משפחתו של תושב הכפר משריפה שבוואדי ערה, בן 28, טוענת כי קיבלה את הבשורה המרה על מותו של קרובה. לדברי בני המשפחה, לפני מספר שבועות הוא יצא לכיוון סוריה כדי להילחם לצד המורדים. לדיווח אין אישור מכל מקור רשמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בני המשפחה טוענים כי קיבלו תמונה של הרוג בקרבות, ולטענתם מדובר בקרובם שקיפח את חייו במהלך העימותים האלימים בין כוחות האופוזיציה במדינה השסועה לבין חיילי אסד. "קשה מאוד לשמוע את הבשורה הזו", סיפרו. "במיוחד שהוא נהרג הרחק ממשפחתו". יחד עם זאת, יצוין כי אין מדובר בישראלי הראשון שעוזב את המדינה כדי להיאבק יחד עם המורדים נגד אסד. 

מוקדם יותר היום גזר בית משפט השלום בנצרת 19 חודשי מאסר על חאתם יאסין ומוחמד צלאח, תושבי ג'לג'וליה וטמרה, שהורשעו כי סייעו לאסיר עולם שיצא לחופשה ולאדם נוסף לחצות את הגבול ולהימלט אל שטחי סוריה.

השניים הודו במסגרת הסדר טיעון בקשירת קשר לפשע, סיוע לבריחה וסיוע ליציאה שלא כדין. מפרטי כתב האישום עולה כי בחודש פברואר השנה סייעו למוחמד יאסין, שריצה 20 שנות מאסר בגין רצח, לחצות את הגבול לסוריה במהלך חופשה של 12 שעות.

השניים אספו את האסיר ואדם נוסף והסיעו את שניהם לאזור רמת הגולן. שני הנמלטים חצו את גדר הגבול והצליחו לעזוב את הארץ. בעקבות האירוע התקבלה התרעה על התרחשות חשודה על גדר הביטחון מול קיבוץ אלרום שבצפון הרמה. כוחות שהגיעו למקום עצרו את שני הנאשמים.

משפחה מנצרת: קרובינו נהרגו במתקפה הכימית בסוריה

בני המשפחה האבלים בנצרת (אתר אל ערב)
בחודש שעבר פתחה משפחת ואקיד מנצרת סוכת אבלים בביתה, לאחר שלטענתה 18 מקרובי משפחתם המתגוררים בסוריה נהרגו במתקפה הכימית של צבא אסד. הידיעה הגיעה אל בני המשפחה אתמול מקרוביהם בירדן.

"אחד האחים שלהם נשאר בחיים וקבר אותם, והוא סיפר להם את הידיעה המזעזעת - ואז הם עדכנו אותנו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחמד ואקיד, בן ה-55, אחד מקרובי משפחתם המתגורר בנצרת. לטענתו, הם לא יכלו לברוח משם כי הם הוגדרו פליטים, ולא היה להם דרכון אחר, לאחר שגורשו לטענתו מישראל בשנת 1948. מאז הם גרים בשכונה במרחק כ-15 ק"מ מהבירה דמשק.

חלק מהקרובים בישראל הם מדרגה שלישית, וחלקם אחים. "בעבר נפגשנו עם חלקם בירדן, זה נורא שהם נהרגו מגז כימי", הוא המשיך. "אנו לא יודעים למי לפנות ומה לעשות כי זו פשוט זוועה - כמות כל כך גדולה של אנשים שנהרגו במשפחה אחת". סוכת האבלים תיפתח לשלושה ימים, ובני המשפחה כבר תלו מחוץ לביתם שלט עם שמות ההרוגים.