חייל "גנב" גדי מבסיס – וייאסר

חייל בחיל האוויר נשלח ל-7 ימי מאסר, לאחר שלטענת מפקדיו התנהג בצורה בלתי הולמת וגנב גדי מהבסיס. החייל טוען כי טיפל בגדי שנכנס לבסיס ומכר אותו למשפחה באזור – מחשש לחייו. אביו פנה לשר הביטחון והגיש קבילה: "זו חוצפה, הוא רק טיפל בו". מדובר צה"ל נמסר: "החייל נשפט לאחר שמכר את העז בניגוד להוראות מפקדיו"

החייל והגדי הקטן (אלבום פרטי)

"הוא טיפל בגדי - למה הוא צריך להיכלא?". ארבעה לוחמים מבסיס נבטים של חיל האוויר נתקלו במהלך סיור שגרתי בגדי ללא סימני זיהוי בתוך הבסיס, לאחר שככל הנראה נכנס בשערי הבסיס, והחלו לטפל בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד החיילים, שהוא חובב בעלי חיים, לקח יוזמה והביא לו מדי יום אוכל ומים. הקצין שלו ראה את הגדי והעביר על כך דיווח למפקד הגף, קצין בדרגת רב-סרן. לאחר מכן אמרו לחייל שיפסיק לטפל בגדי וכי הוא יטופל על ידי גורמי הבסיס - מה שלא קרה בפועל לטענת החייל.

לאחר מספר ימים, החייל לקח את הגדי ומכר אותו תמורת 300 שקלים למשפחה מאזור ירושלים, שמטפלת יום-יום בבעלי חיים. בעקבות המקרה, הוגשה תלונה במצ"ח על ידי הבסיס על "גניבת גדי" - זאת למרות שאף אחד לא הלין כי הוא שייך לו ועל אף העובדה שהוא לא רכוש צה"ל. הוא נחקר ושוחרר בהמלצה לדין משמעתי בבסיס ואכן מפקדיו שפטו אותו לפני ראש השנה לשבעה ימי מעצר על "התנהגות בלתי הולמת".

"הוא לא גנב, רק טיפל בו" (אלבום פרטי)

בעקבות המשפט, אביו שלח מכתב לשר הביטחון, פנה לנציב קבילות החיילים ואף שיגר מכתבים דחופים לחברי הכנסת מירי רגב ואיתן כבל, בבקשה שיעזרו לו, אך בינתיים העונש עומד על כנו. "זו חוצפה ממדרגה ראשונה - לטפל בגדי זה בלתי הולם?", זעם אביו של החייל בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הוא רצה לצאת לקורס קצינים כמו אחיו וכעת זה מונע ממנו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "לאחר סיום חקירת מצ"ח הועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית והוחלט להעמיד את החייל לדין משמעתי. החייל נשפט ע"י מפקדו בגין כך שלקח את העז לביתו ומכר אותה בניגוד להוראות מפקדיו, אשר הורו לו להשיבה לבעליה. לאחר שהדבר התגלה, השיב החייל את העז לבסיס והיא הוחזרה לבעליה. נציין כי לאור בקשת החייל לבלות את החג עם משפחתו, עוכב ריצוי העונש שלו. כלל הפניות בנושא הופנו לגורמים הרלוונטיים וטופלו ע"פ הפקודות".