פלסטיני נהרג מירי צה"ל בג'נין

פעיל ג'יהאד שהיה מבוקש ע"י צה"ל נפצע כתוצאה מירי לעברו במהלך מבצע לאיתור מבוקשים. הפעיל מת מאוחר יותר מפצעיו מבית החולים. הכוחות שהגיעו למחנה הפליטים השיבו באש לעבר פלסטינים שפתחו במקום בהפרות סדר ופתחו בירי ובהשלכת רימונים מאולתרים לעבר החיילים

פעיל ג'יהאד אסלאמי נהרג במהלך מבצע מעצר מבוקשים שבוצע ע"י כוחות מיוחדים של צה"ל הבוקר (ג') במחנה הפליטים ג'נין. הפעיל נורה על ידי הלוחמים בעת שניסה להימלט, ומת מפצעיו בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסלאם טובאסי, פעיל ג'יהאד מבוקש על ידי צה"ל, זוהה על ידי הכוחות שהגיעו למחנה הפליטים בג'נין. טובאסי, שעל פי עדי ראייה פלסטינים לא היה חמוש, נורה על ידי הכוחות בעת שניסה להימלט מידיהם. טובאסי שנפצע בינוני-קשה, פונה לבית החולים "הלל יפה" שבחדרה, שם מאוחר יותר מת מפצעיו. מדובר צה"ל נמסר כי הוא היה מעורב בפיגועים נגד ישראל.

מיקום האירוע (חדשות 2)

במקביל להגעת הכוחות למחנה הפליטים, התפתחו במקום הפרות סדר אלימות שכללו השלכת רימונים ובקבוקי תבערה ואף ירי לעבר החיילים. כוחות צה"ל השיבו באש לעבר אחד הפלסטינים לאחר שביצע ירי לעברם. כתוצאה מהירי, הפלסטיני נפצע קל-בינוני, ופונה אף לבית החולים "הלל יפה" לקבלת טיפול רפואי.

האירוע הבוקר התרחש על רקע מקרים דומים של הפרות סדר בשטחים, שהסתיימו בירי צה"ל לעבר פלסטינים שפתחו באש לעבר הכוחות. בשבוע שעבר, נורו שני פלסטינים על ידי לוחמי צה"ל בקבר יוסף שבשכם, לאחר שאחד מהם פתח באש לעבר הכוח בעוד שהשני ניסה להימלט מהמקום. לא היו נפגעים מקרב חיילי צה"ל בתקרית.

ג'נין, הלילה (חדשות 2)

האירוע התרחש בעת שכוחות הביטחון ליוו את כניסתם של כ-1,400 מתפללים יהודים למתחם התפילה בקבר שבשכם. במקום התפתחו הפרות סדר לאחר שפלסטינים השליכו אבנים לעבר החיילים. כוח צה"ל הגיב בתחילה באמצעים לפיזור הפגנות. 

מאוחר יותר, פתח אחד הפלסטינים שהיו במקום בירי לעבר החיילים. הכוחות השיבו באש לעבר הפלסטיני ודיווחו כי אכן בוצעה פגיעה. היורה פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בילינסון בפתח תקווה.