פעילי ימין זועמים: "נעצרנו ביום הכיפורים"

בעוד שמאחז רמת מגרון שבבנימין הוכרז כשטח צבאי סגור, טוענים שבעה מתושביו כי נעצרו על ידי כוחות משמר הגבול "דקות ספורות לפני תחילת הצום". לדבריהם, הם שוחררו בסמוך לשעה 23:00 ביום ו', ו"נאלצו לקיים התפילות מחוץ לתחנת המשטרה". עמותת "חננו": "נדהמים מהזלזול של משטרת ישראל ביום הקדוש"

נעצרו ביום הכיפורים. ארכיון (ועד מתיישבי בנימין)

זעם בימין: שבעה תושבי המאחז רמת מגרון, שהוכרז כשטח צבאי סגור, טוענים כי נעצרו על ידי כוחות משמר הגבול דקות ספורות לפני כניסת יום הכיפורים - ושוחררו לאחר מספר שעות - בעיצומו של הצום. בצה"ל טוענים כי הם פונו עוד בצהריים - אך חזרו למקום כחצי שעה בלבד לפני תחילת הצום.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדבריהם, הם נלקחו ברכב המשטרתי לתחנת בנימין ושוחררו סמוך לשעה 23:00 ביום ו'. עוד ציינו כי נאלצו לקיים את תפילות היום מחוץ לתחנת המשטרה. בעמותת "חננו", המעניקה סיוע משפטי בנושאים מעין אלו, הביעו תדהמה על "הזלזול של משטרת ישראל ביום הקדוש".

"ברגעים הכי קדושים לעם ישראל", אמרו בעמותה, "עסוקים במשטרה ברדיפה אחר יהודים המכינים עצמם ליום הקדוש, תוך חילול יום הכיפורים ברגל גסה כאילו מדובר בפשע לאומי שלא סובל דיחוי עד לאחר הצום, או בעבריינים שיש חשש שלא יימצאו".

גורמים המעורים באירוע אישרו את המקרה ואמרו לחדשות 2 באינטרנט כי "חייבים לזכור שמדובר בהפרת חוק של אותם נערים שקיבלו אזהרה מוקדם יותר באותו היום ולא שעו לה. מי שלא רוצה לבלות את החג במעצר - שלא יפר את הצו. מדובר בפרובוקציה מתמשכת של אותם צעירים שגם בשנה שעברה ביצעו כניסה בלתי חוקית למקום ואף יידו אבנים לעבר רועי צאן".