6 נפילות בגולן ובשטח המפורז, ללא נפגעים ונזק

צה"ל איתר שתי נפילות סמוך לגדר הגבול ברמת הגולן. ארבע נפילות נוספות אותרו בשטח פתוח באזור המפורז בין ישראל לסוריה. ככל הנראה מדובר ברקטות, שזלגו ממלחמת האזרחים בסוריה. אחת הנפילות אותרה דרום מזרחית לתל פארס במרכז הרמה. לא היו נפגעים או נזק

זליגת הירי ממלחמת האזרחים בסוריה לרמת הגולן נמשכת: בשעות האחרונות אותרו שתי נפילות בסמוך לגדר הגבול בגולן. מצה"ל נמסר כי איש לא נפגע ולא נגרם נזק. כמו כן ארבע רקטות נפלו באזור המפורז בין ישראל לסוריה - כולן בשטח פתוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחת הנפילות אותרה דרום מזרחית לתל פארס במרכז רמת הגולן. בשעות האחרונות נשמעו באזור קולות ירי מהקרבות המתרחשים בצדו הסורי של הגבול. כוחות צה"ל נשלחו לבדוק את אתרי הנפילות, ומבדיקה ראשונית עולה כי ככל הנראה מדובר ברקטות תועות.

בשבועות האחרונים נורו מספר רקטות מסוריה לעבר צפון ומרכז רמת הגולן. גורמי ביטחון בישראל העריכו כי לא מדובר בירי מכוון אל כוחותינו, אלא בחילופי אש בין הצדדים הלוחמים בסוריה.

נפילות ברמת הגולן (סוכנות תצפית)

לפני כשלושה שבועות נורו ארבע רקטות לעבר ישראל, וסוללת "כיפת ברזל" שהוצבה באזור יירטה אחת מהן. רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח ולא גרמה לנזק או לנפגעים, ושתייים נוספות נפלו בצד הסורי של הגבול. ארגון ג'יהאד פלסטיני לקח אחריות על הירי, ולאחר מכן תקף צה"ל מטרות בלבנון, בין ביירות לצידו.

מדובר צה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה מדויקת במטרה, וכל המטוסים שבו לבסיסם בשלום. עוד הוסיפו בצה"ל כי למרות לקיחת האחריות מצד ארגון הטרור, "צה"ל רואה בממשלת לבנון את האחראית לירי".