מאסר לחייל שהכה את מפקדו במטאטא

החייל הורשע בעבירות של אלימות, איום ועלבונות והתנהגות מבישה לאחר שתקף את מפקדו, בעט בו והכה אותו בעזרת מטאטא. הוא הורשע במסגרת הסדר טיעון הכוללת מאסר של חמישה חודשים ופיצוי למפקד, שנזקק למספר ימי החלמה

מאסר לחייל שהכה את מפקדו. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית הדין הצבאי הרשיע היום (ג') חייל שהכה את מפקדו במטאטא ופצע אותו. החייל, שהורשע במסגרת עסקת טיעון, טען כי ביצע את המעשה מאחר שסבל מהתעללות מצד המפקד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום עולה כי החייל שהורשע התפרע במשרדו של המפקד, הכה אותו בעזרת מטאטא ובעט בו. המפקד שנפצע נזקק לכמה ימי החלמה. החייל הורשע בעבירות אלימות כלפי מפקד, איום ועלבונות והתנהגות מבישה.

"החייל סיפר שהמפקד התעלל בו במשך תקופה ממושכת, הוא פחד לצאת מהמגורים כדי לא לפגוש אותו", אמר עורך דינו של החייל, אהרון שליין. "בשלב מסויים הוא אמר שהתמוטט נפשית, ולכן תקף את המפקד. זה לא עלה בבית הדין כיוון שנעשתה עסקת טיעון, ולא היה לו כוח נפשי להוכחות על התיק, כפי שייעצתי לו".

במסגרת הסדר הטיעון, בקשו הצדדים מבית הדין הצבאי להשית על הנאשם עונש מוסכם של חמישה חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, ופיצויים כספיים למפקד. בית הדין הצבאי קיבל את הבקשה וקבע כי "נקיטת אלימות כלפי מפקד מחייבת ענישה מרתיעה".