עריקים ביקשו להיכלא: "חיכינו במשך שעות"

חיילים שנעדרו משירות שלא ברשות שהגיעו לכלא 4 בצריפין כדי להסגיר את עצמם - נתקלו, לדבריהם, בהתעלמות מוחלטת. האינטרקום לא עבד, ואחד החיילים שמשרת במקום אמר להם כי "זה יכול לקחת שעות", למרות שהגיעו בצהריים. חלקם חזרו הביתה: "לא התייחסו אלינו". צה"ל: המקרים ייבדקו אם יהיה צורך. כך זה נראה

צה"ל מעניש בחומרה חיילים שערקו, אך מה קורה כשאלה מנסים להסגיר את עצמם מיוזמתם? תיעוד שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט וצולם אמש (ב') מחוץ לכלא 4 בבסיס צריפין, חושף עד כמה צה"ל לא ערוך מספיק לקלוט את אותם עריקים - גם כשאלה ממש ממתינים בשער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העריקים שהגיעו אתמול לשער בסיס הכליאה כדי להסגיר את עצמם, נתקלו תחילה באינטרקום בלתי תקין. למרות זאת, גם חייל המשרת במקום שיצא אליהם, אמר כי ההליך צפוי לקחת זמן. "זה יכול לקחת שעה, שעתיים, 10 שעות או יום שלם", ציין בפניהם, לטענתם. חלקם הגיעו בשעות הצהריים המוקדמות, אחר הצהריים ובערב - אך אף אחד מהם לא זכה ליחס, כך לדבריהם.

האינטרקום השבור בכלא 4 (חדשות 2)

בתיעוד אף רואים את החיילים שנעדרו משירות שלא ברשות דופקים על דלת הבסיס - אך ללא הועיל. "תנסו לדפוק שוב על הדלת בבקשה", אמרו החיילים שתיעדו אותם. "אנחנו משש בערב פה, אנחנו מחכים להיכנס לכלא", אמרו שלושה עריקים שהגיעו מהקריות לאחר שערקו במשך יותר מ-20 יום משירותם.

ינסו להסגיר את עצמם שוב

"אני מנסה להיכנס לכלא 4, השעה כבר 22:15 בלילה", אמרה חיילת שעריקה כבר 60 ימים. אמה של אחת החיילות הזדעזעה כששמעה על המקרה. "מדובר בעריקים שבוחרים להסגיר עצמם אך בכלא 4 מתעלמים, מזלזלים ומשאירים אותם שעות מחוץ לכלא בלי התייחסות כלשהי", אמרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

עריקים בכלא 4 (חדשות 2)

היא הסיעה את בתה לשער ראשון בבסיס צריפין בשעה 19:30 בערב, ואז התבשרה ממנה בטלפון על חוסר היחס. "בדקתי קודם עם קצין העיר איך עליה להסגיר את עצמה והם אמרו להגיע בכל שעות היממה. בסוף היא לא הצליחה להסגיר את עצמה כי אף אחד לא בא אליה והיא לקחה טרמפ לשער הבסיס עם לוכדי עריקים, שגם הם לא התרגשו מהעובדה שהיא לא התקבלה בשערי הכלא".

חלק מהחיילים שחיכו מחוץ לבסיס נאלצו בסופו של יום לחזור לביתם, ואחרים נכלאו. חלקם ציינו כי זו לא הפעם הראשונה שהם מנסים להיכלא וכי היום ינסו לעשות זאת שוב. גם היום חיכו מספר חיילים מחוץ לשערי הבסיס ונאלצו לחכות זמן רב עד שנקלטו.

גורם צבאי המעורה בפרטים אמר כי מראות אלה חוזרים על עצמם בין היתר בשל עומסים כבדים ומחסור במקום.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בסיס הכליאה קולט כלואים 24 שעות ביממה. אתמול בשעות הערב הגיעו עריקים לשערי הקבלה של כלא 4 במטרה להסגיר את עצמם. בשל כמות העריקים, הורה מפקד הכלא לתגבר את סגל הקבלה וכלל העריקים נקלטו זמן קצר מרגע הגעתם. המקרים המוצגים בכתבה אינם מוכרים וייבדקו במידת הצורך".