40 שנה אחרי: פרויקט צילומים מיוחד ממלחמת יום הכיפורים

בסוף השבוע ימלאו 40 שנה לאחת המלחמות הקשות שידעה ישראל - מלחמת יום הכיפורים. אלא שבלב התופת והקרבות, היו כאלה שפעלו לתעד את הרגעים שיהיה קשה לשכוח מהמלחמה ההיא. המטוסים, הטנקים, הגנרלים בשטח, הפצצות הטנקים של האויב, הדיונים בחדרי המלחמה - וגם קצת הווי. הרגעים של אוקטובר 73' באלבום תמונות אחד

עת לתקוף - וגם לנוח (אברהם ורד)

 

טנקים, מטוסים, הפצצות מהאוויר ומהים, הדיונים הארוכים בחמ"ל - וגם כוורת בהופעה: 40 שנה אחרי - פרויקט מיוחד מאגד את תמונות מלחמת יום הכיפורים לאלבום אחד של זיכרונות ורגעים שקשה יהיה לשכוח - לטוב ולרע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לקראת יום הכיפורים ה-40 שחלף מאז פרצו הקרבות, פרסם ארכיון צה"ל במשרד הביטחון אלבום ייחודי הכולל את הרגעים בחזית ומאחורי הקלעים של המלחמה: בתמונות נראים גיבורי המערכה ההיא - שר הביטחון משה דיין, הרמטכ"ל דוד (דדו) אלעזר, האלוף ולימים ראש הממשלה אריאל שרון עם התחבושת המפורסמת לראשו, הרמטכ"ל לשעבר חיים בר-לב שגויס לשירות מילואים במלחמה ועוד ועוד כשהם מסיירים בגזרות סיני והגולן, מתייעצים זה עם זה, מקיימים דיונים בחדרי המלחמה - ומשקיפים על האויב המצרי והסורי במשקפת.

הילדים של חורף 73' (טום היימן)

עוד בתמונות: תיעוד מקרוב של ספינות ומטוסי צה"ל מפציצים מטרות מצריות וסוריות, חיילים מכורבלים בשקי שינה בשטח, טנקים סורים פגועים - וטקס החזרה של שלושה טייסים שחזרו מהשבי הסורי. וכן, גם להקת "כוורת" שהתאחדה בקיץ האחרון בפעם האחרונה ובזמן המלחמה ההיא עסקה בלבדר את החיילים הלוחמים.

הגנרלים, הפעולות הנועזות, ההתייעצויות בלשכות ובחדרי המלחמה של אוקטובר הההוא - וכן, גם הילדים ההם של חורף 73'. 

הרמטכ"ל דוד (דדו) אלעזר (לע"מ)