תקלות בתחנות לחלוקת ערכות מגן ברחבי הארץ: "מזלזלים בזמן של האנשים"

למרות הרגיעה בימים האחרונים בשל דחיית המתקפה האמריקנית בסוריה, תקלות במערכת המחשוב, שאירעו במהלך היום בתחנות לחלוקת ערכות מגן ברחבי הארץ, הצליחו להוציא את האזרחים הממתינים משלוותם. "חצי יום הלך לי", אמר בזעם אחד האזרחים, "ההרגשה היא שזה לא מעניין אותם". מדואר ישראל נמסר: "התקנה תוקלה והתחנות נפתחו"

"מזלזלים בזמן שלנו", ארכיון (עזרי עמרם, חדשות 2)

מאות אזרחים שהגיעו הבוקר (א') לתחנות חלוקת ערכות מגן ברחבי הארץ, נאלצו לשוב כלעומת שבאו, לאחר שמערכות המחשוב בתחנות קרסו. עובדי תחנות החלוקה קראו לממתינים לשוב תוך כמה שעות לאחר שהתקלה תתוקן, אך ככל הנראה הכעס שהצטבר במהלך השבועות האחרונים עשה את שלו ואזרחים רבים הוציאו את זעמם על מוקדניות פיקוד העורף ועל עובדי התחנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הייתי בתחנה ב-8:30 בבוקר", סיפר יורי פלדמן, בן 43 מנתניה. "לפי המודעה באתר פיקוד העורף נכתב שברחוב רוזין ברמת אביב מתחילה החלוקה בשעה 9:00. כעבור מספר דקות יצאו אלינו וטענו שיש תקלה במערכת המחשוב. פיקוד העורף האשים את דואר ישראל ובדואר ישראל האשימו את פיקוד העורף. התקשרתי למוקד פיקוד העורף שם טענו שהחלוקה תתחיל בשעה 10:00. בשעה 10:45 יצא בחור ואמר לנו שהתקלה לא תיפתר לפחות בשעתיים הקרובות. התקשרתי שוב לפיקוד העורף ולא היה עם מי לדבר. איתי המתינו בתור לפחות 200 איש".

פלדמן הגיע לתחנת החלוקה על מנת לרענן את ערכות המגן של ילדיו בני שש ושמונה וסיפר על ההתנהלות בתחנה. "הביזיון חוגג והכי גרוע שלאנשים האלה (פיקוד העורף) אנחנו משלמים משכורת ופנסיה", טען פלדמן. "האבסורד הוא שיש חמש תחנות חלוקה בכל הארץ אבל אין שום תחנות חלוקה שעובדות".

"חצי יום הלך לי", אמר פלדמן בזעם. "ההרגשה היא שלא מעניין אותם. הזלזול באזרח שובר את כל השיאים - אין לי מילים אחרות".

"מחדל כמו מלחמת יום כיפור"

גם את רוני שלמה מהוד השרון תפסה התקלה בשעה שהמתין בתור לרענון הערכה ברחוב רוקח שברמת גן. "הגעתי בשעה 10:00 וב-11:00 הודיעו על התקלה במערכת", סיפר שלמה. "הם ביקשו מאיתנו להמתין שעה וחצי לתיקון התקלה ומי שיגיע עם המספר יותר מאוחר יקבל את התור שלו בחזרה". שלמה הסביר כי הוא אינו מתכוון לוותר על התור שלו: "אני מתכוון לחזור לשם ולחכות שוב. יש לנו ברירה עם שלושה ילדים?".

"אני לא מבין למה פותחים את התחנות יותר מוקדם", תהה גבי אלנקווה מתל אביב, שהגיע לתחנה ברמת גן על מנת לבקש ערכה לבנו בן החמישה חודשים. "הם מזלזלים באנשים שלקחו ימי חופש. מבוגרים שהמתינו בתור התעצבנו והתקשרו למוקד פיקוד העורף. הם צעקו על המוקדנית וטענו שמדובר במחדל כמו במלחמת יום כיפור".

אחרי כמה שעות - התקלה תוקנה

גורם בפיקוד העורף מסר כי "התקלה התגלתה הבוקר וכולם מנסים לטפל בה. אנחנו מקווים שהתקלה תיפתר בשעות הקרובות מדובר ביום הראשון אחרי החגים והתכנון היה שהחלוקה תתנהל כרגיל".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הבעיה במערכות המחשב בתחנות החלוקה מוכרת ומטופלת על ידי הגורמים הרלוונטיים בצה"ל".

מדואר ישראל נמסר בתגובה כי "התקלה תוקנה - התחנות פתוחות".