תחמושת התפוצצה בנשקייה בבסיס ליד ערד, חייל נפצע

החייל פונה במסוק לבית החולים כשמצבו יציב. צה"ל פתח בבדיקת נסיבות האירוע. בחודש שעבר: לוחם משמר הגבול נהרג מפליטת כדור ושלושה חיילים נפצעו בתאונות נשק באותו יום

ארכיון (פלאש 90)

תאונה חמורה בצה"ל: חייל נפצע מפיצוץ תחמושת הערב (שלישי) בנשקייה של אחד מבסיסי האימונים של צה"ל סמוך לערד. מצבו יציב. על פי בדיקה ראשונה, טיל אימונים התפוצץ בתוך הנשקייה, מסיבה שבשלב זה אינה ברורה. צה"ל פתח בבדיקת נסיבות האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש שעבר, בהפרש של כמה שעות, נהרג שוטר משמר הגבול מפליטת כדור, חייל צה"ל נפצע מירי ושניים נוספים נפצעו מרסיסים לאחר שמקלע כבד התפוצץ בעקבות תקלה בבסיס צאלים.

לוחם משמר הגבול, סמל שני אבי גרונוב בן 19, נהרג לאחר שנורה בשוגג בראשו כתוצאה מפליטת כדור של חברו בבסיס משמר הגבול הסמוך ליד מרדכי. הוא פונה על ידי צוות מד"א שהוזעק למקום והועבר לבית החולים ברזילי כשהוא מורדם ומצבו לא יציב.

למרות פעולות ההחייאה של צוות מד"א והטיפול הרפואי שקיבל השוטר כבר בשטח, רופאי בית החולים קבעו את מותו, מיד כשהגיע לחדר המיון. גורונוב יובא מחר למנוחות, בשעה 15:30 בחלקה הצבאית של בית העלמין בשדרות. גרונוב שירת כלוחם ביחידה סמ"ג 5 של מג"ב דרום. הוא הותיר אחריו הורים ושתי אחיות. המחלקה לחקירת שוטרים פתחה בתחקיר האירוע.

בתקרית נפרדת, שאירעה בבסיס הצבאי להכשרה של ההנדסה הקרבית (בהל"ץ) סמוך לעובדה, נפצע חייל קל מרגלו מירי. ככל הנראה, הוא נפגע בתאונת אימונים. לאחר שקיבל טיפול ראשוני על ידי אנשי מרפאת הבסיס פונה החייל לבית החולים יוספטל באילת. בצבא פתחו בתחקיר של התקרית.