הפלסטינים: שחרור אסירים נוסף - בסוף אוקטובר

השר הפלסטיני לענייני אסירים הודיע למשפחות הכלואים בישראל כי הפעימה השנייה של השחרור מבתי הכלא בישראל צפויה להתבצע בסוף חודש אוקטובר. לדבריו, הדבר תלוי בהתפתחויות במשא ומתן בין ישראל לרשות

שחרור האסירים הפלסטינים (רויטרס)

השר הפלסטיני לענייני אסירים עיסא קראקע הודיע כי הפעימה השנייה של שחרור האסירים מבתי הכלא בישראל תתבצע ב-29 באוקטובר. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי אסירים נוספים ישוחררו ב-29 בדצמבר, וב-28 במארס. הוא סייג את דבריו ואמר כי שחרור האסירים תלוי בהתפתחויות במשא ומתן עם ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קראקע אמר את הדברים למשפחות אסירים פלסטינים, בתום פגישה עם ראש צוות המשא ומתן של הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת ויושב ראש הרשות אבו מאזן. הוא הדגיש כי כמו בסבב השחרורים הקודם - האסירים ישוחררו לגדה המערבית ולרצועת עזה, ולא למדינות אחרות.

בפעימה הראשונה לפני כחודש שוחררו 26 אסירים. 14 אסירים שוחררו לגדה המערבית ,12 האחרים הגיעו לרצועת עזה. יו"ר הרשות אבו מאזן קיבל את פני הרוצחים המשוחררים ברמאללה, ביחד עם מאות בני משפחה של האסירים שחגגו לאורך כל הלילה.

104 אסירים פלסטינים צפויים להשתחרר בסך הכל, כמחווה ישראלית לאבו מאזן לרגל חידוש המשא ומתן המדיני. השחרור נעשה בסיוע יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר, המתמחה בהובלה של עצירים ואסירים בין בתי הכלא השונים.

הרכבים בהם הוצאו האסירים היו בעלי חלונות אטומים וזאת כדי למנוע תמונות ניצחון. מחוץ לכותלי הכלא המתינו להם פעילי ימין שניסו לחסום את מעבר הרכבים ולהתפרץ לכביש - אך נבלמו על ידי השוטרים.