באמצע החג: מהומות ורימוני הלם בהר הבית

עימותים אלימים פרצו בין מתפללים מוסלמים - שביקשו למנוע הגעתם של מתפללים יהודים למקום - לבין כוחות המשטרה שהוצבו במתחם. המשטרה הצליחה להשתלט על האירוע. אין נפגעים

לא ידוע על נפגעים. ארכיון (רויטרס)

בעיצומו של החג - שוב מהומות בהר הבית: מספר רימוני הלם נורו ואבנים יודו לעבר רחבת המקום בהתנגשויות אלימות שפרצו בין אנשי המשטרה למתפללים המוסלמים בתום תפילות יום השישי בשער המוגרבים. לפי שעה, לא ידוע על נפגעים והמשטרה הצליחה להשיב את הסדר על כנו. המתפללים שנותרו במתחם - פונו ממנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באמצע השבוע, רגע לפני ראש השנה, פרצו כוחות גדולים של משטרה להר הבית, לאחר שמאות מתפללים מוסלמים החלו ליידות אבנים לעבר שוטרים וכן מתפללים יהודים ותיירים שביקרו בהר. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

כוח משטרה בפיקודו של מפקד המחוז, ניצב יוסי פריינטי, הדף את המתפרעים, שחלק היו רעולי פנים. עם כניסת המשטרה למקום נמלטו חלק מהמתפרעים למסגדים סמוכים. גורמים במשטרה אמרו כי לא הופתעו מההתפרעות וכי היה לכוחות מידע מוקדם על הכוונה להפר את הסדר במהלך עליית המתפללים היהודים להר הבית.

במקביל, נעצר השבוע ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, השייח' ראאד סלאח, בדרכו למסיבת עיתונאים במזרח ירושלים. על פי החשד, התכוון סלאח להסית לעימותים בהר הבית במהלך ימי החג. סלאח שוחרר בתנאים מגבילים - הרחקה של 30 ק"מ מתחומי ירושלים וערבות עצמית בסך 50 אלף שקלים - אך סירב לתנאים ונותר במעצר.