שינויים בצה"ל: האם הפלוגה של גלעד שליט תיסגר?

בחיל השריון החלו בתהליך לשינוי מבני הגדודים בחטיבות השריון, שיחל בחטיבה 188. בין היתר, נשקלת האפשרות לסגור את פלוגת "מחץ" בגדוד 71, בה שירת גלעד שליט. "זה ממש עצוב אם זה יקרה, צריך להילחם בזה", אמרו חיילים ששירתו שם. טרם אושרה סופית סגירת הפלוגה

הפלוגה תיסגר? גלעד שליט (חדשות 2)

בחיל השריון החלו בתהליך שינוי מבני בחטיבות השונות - שמתחיל בחטיבה 188. בימים אלה עובדים בצה"ל על תכנית לשינוי תמהיל הפלוגות והוספת פלוגות מסייעות ומערכים נוספים. בין היתר, נשקלת האפשרות לסגור את פלוגת "מחץ" בגדוד 71, בה שירת גלעד שליט. כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפקד חטיבה 188 טרם אישר את סגירת הפלוגה, אך גורמים בגדוד אמרו כי אם אכן תיסגר פלוגה כלשהי בגדוד - תהייה זו פלוגת "מחץ". בצה"ל הסבירו כי המהלך נובע בגלל השינויים בשדה הקרב המודרני. "הלחימה היום היא פחות מול פלוגות טנקים, ולכן התכנון הוא לשנות את המבנה בגדודים ולהוסיף פלוגה מסייעת", אמרו בצבא.

"רק המחשבה על זה מעוררת הרבה מאוד זעם וכעס בקרב החיילים", סיפר חייל ששוחרר לאחרונה מהפלוגה לחדשות 2 באינטרנט. "אנו מנסים להבין למה דווקא את הפלוגה שלנו רוצים לסגור - כי רק לפני ארבע שנים הקימו פלוגה אחרת".

"נשכנע את מפקד הגדוד"

הוא ציין כי לפלוגה מורשת היסטורית וכי יש חיילים לשעבר בפלוגה שהצטערו מאוד לשמוע על הכוונות. "היו שמועות בגדוד כבר הרבה זמן על זה, אבל אם זה יקרה כמו שכולם מעריכים - זה יהיה מאד מאוד מאכזב ומעציב", הוסיף.

גם בצבא מבינים כי להחלטה כזאת או אחרת יהיו השלכות מבחינת אנשי מילואים, מערך השריון וביקורת - שלא מאחרת לבוא. כמה מיוצאי הפלוגה, חלקם אף שירתו יחד עם שליט התאגדו לאחרונה, ומתכוונים להיפגש עם מפקד הגדוד על מנת להשפיע על ההחלטה. "נסביר לו את החשיבות של הפלוגה ונשכנע אותו", אמרו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "כחלק מתהליך המתבצע בחיל השריון שמטרתו לחזק את גדודי השריון ולהתאימם לזירת הקרב המודרנית, בחודשים הקרובים שלוש פלוגות מחטיבת 188 יוסבו מפלוגות סדירות לפלוגות מילואים, וכן יוקמו שלוש פלוגות מסייעות סדירות. כחלק מהתהליך חלק מהלוחמים בגדוד יוצבו כלוחמי הפלוגות המסייעות".