יידוי אבנים בהר הבית - המשטרה פרצה למתחם

כוחות גדולים של משטרה פרצו הבוקר להר הבית לאחר שמאות מוסלמים יידו אבנים לעבר שוטרים ומתפללים יהודים בהר. המתפרעים פוזרו מבלי שהיו נפגעים או נזק ובמקום שורר שקט. הביקורים בהר הבית נמשכים כסדרם

רגע לפני ראש השנה, פרצו הבוקר (ד') כוחות גדולים של משטרה להר הבית, לאחר שמאות מתפללים מוסלמים החלו ליידות אבנים לעבר שוטרים וכן מתפלים יהודים ותיירים שביקרו בהר. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוח משטרה בפיקודו של מפקד המחוז, ניצב יוסי פריינטי, הדף את המתפרעים, שחלק היו רעולי פנים. עם כניסת המשטרה למקום נמלטו חלק מהמתפרעים למסגדים סמוכים. כוח משטרה גדול נותר באזור וכעת שורר במקום שקט. מהמשטרה נמסר כי הביקורים בהר הבית נמשכים כסדרם.

גורמים במשטרה אמרו כי לא הופתעו מההתפרעות וכי היה לכוחות מידע מוקדם על הכוונה להפר את הסדר במהלך עליית המתפללים היהודים להר הבית. בהמשך היום צפוי מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו להגיע להר הבית ולעקוב מקרוב אחר היערכות הכוחות לקראת החג.

במקביל נעצר אתמול ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, השייח' ראאד סלאח, בדרכו למסיבת עיתונאים במזרח ירושלים. על פי החשד, התכוון סלאח להסית לעימותים בהר הבית במהלך ימי החג. סלאח שוחרר בתנאים מגבילים - הרחקה של 30 ק"מ מתחומי ירושלים וערבות עצמית בסך 50 אלף שקלים - אך סירב לתנאים ונותר הלילה במעצר. אם יתמיד בסירובו, הוא יובא שוב לדיון בבית המשפט היום.