אישום: לוחם גנב כספים מחייל בודד - ו"חגג" על חשבונו

לוחם בנח"ל נאשם שהעתיק פרטי כרטיס אשראי של חייל בודד שמשרת עמו, וביצע רכישות בסך 5,500 שקלים. בין הקניות שעשה: פיצות, מתנות לחברה וטיפולי שיניים. הנאשם טוען: "זו הייתה הלוואה בלבד"

תרגיל הנח"ל. למצולמים אין קשר (דו"צ)

לוחם מחטיבת הנח"ל נאשם שגנב מחייל בודד שמשרת עמו את פרטי כרטיס אשראי שהיה ברשותו, וביצע בו רכישות בלא פחות מ-5,500 שקלים. הוא הואשם בבית הדין הצבאי מחוז שיפוט מרכז בעבירת הונאה בכרטיס חיוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך חודש יולי 2012, מספר לוחמים ביחידה ביקשו לבצע הזמנת אוכל למוצב שבו הוצבו. הנאשם קיבל מהחייל את כרטיס האשראי שלו על מנת להזמין עבורו - כמו יתר הלוחמים. לאחר שהנאשם ביצע את ההזמנה, ולפני שהשיב לו את הכרטיס, הוא העתיק, כך מהאישום, את פרטי כרטיס האשראי שלו ושמר אותם.

בין היתר, מתברר כי הוא קנה מתנות לבת זוגו, רכש פריטים מחו"ל באינטרנט ועבר טיפולי שיניים, תוך שימוש בפרטי כרטיס האשראי של לוחם אחר. כך למשל, הוא הזמין פעמיים מגשי פיצה בסך 116 שקלים. בחקירתו טען שקיבל ממנו ברשות את הכרטיס כהלוואה, ובמקביל הוא החזיר לו את הכסף.

עו"ד עידן פסח

"אין אנו מתכוונים להתייחס לגופם של דברים בזמן שהתיק מתנהל בבית הדין הצבאי", אמר עורך הדין עידן פסח, שמייצג את החייל. "נסתפק בכך שנציין כי לעמדתנו נכון היה לברר עד תום את טענתו של הנאשם בחקירה, כי קיבל ברשות את כרטיס האשראי ועשה בו שימוש במסגרת הלוואה שלווה מהמתלונן - וזאת בטרם הגשת כתב אישום כה חמור בתיק זה. אנו נוכיח במסגרת המשפט כי מדובר בהלוואה ונבקש את זיכויו של הנאשם".