עומס בתחנת החלוקה בקריית מוצקין: "מחכים למסכות מ-3:00 לפנות בוקר"

למרות הודעת אובמה על דחיית התקיפה בסוריה, אזרחי ישראל עדיין לחוצים: מחוץ לתחנת החלוקה בקריית מוצקין מתגודדים מאות בני אדם, הממתינים לריענון ערכות המגן שברשותם. "בתחנה חיכו אנשים מ-3:00 לפנות בוקר", סיפרה אישה שהגיעה לתחנה. "פתאום החליטו להכניס אנשים ללא תור ופרצה מהומה"

תחנת החלוקה בקריית מוצקין, הבוקר (מיטל רואש)

למרות הודעת הנשיא אובמה על דחיית התקיפה בסוריה, הלחץ והחשש בקרב אזרחי ישראל מפני מתקפה כימית מצד סוריה עדיין קיימים, כשהמונים ממשיכים לצבוא על תחנות חלוקת ערכות המגן. כבר משעות הבוקר (ב') המוקדמות החלו עשרות בני אדם להתגודד מחוץ לתחנת החלוקה ב"חי פארק" שבקריית מוצקין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגעתי לתחנת החלוקה כבר ב-4:20 לפנות בוקר", סיפרה מיטל רואש המתגוררת בקריית אתא, "כשהגענו לתחנה ראינו שבמקום מחכים אנשים מ-3:00 לפנות בוקר. החלטנו על תור מסוים, אך כשהגיעו אנשי תחנת החלוקה נאמר לנו שלפנינו בתור ממתינים יותר מאלף בני אדם שמחכים עוד מאתמול".

"לפני זמן קצר יצאו אלינו ואמרו לנו שמי שמחכה מהיום לא יקבל מסכות", הוסיפה רואש. "הם אמרו שאולי תיפתח תחנה נוספת באחד מקניוני חיפה, ושאין לנו בשביל מה לחכות כי גם אתמול אנשים שהמתינו יצאו כלעומת שבאו. פתאום החליטו להכניס אנשים ללא תור ומהומה פרצה פה בין האנשים".

ממתינים בתחנת החלוקה, הבוקר (מיטל רואש)

"אי אפשר לדעת מה עובר לאסד בראש"

רואש התייחסה למצב החדש לאחר הכרזתו של אובמה על דחיית המתקפה בסוריה, וטענה כי אין לדעת מה יוליד יום. "אני באופן אישי החלפתי את המסכות בזמן", היא ציינה. "אני צריכה מסכות חדשות לאחותי. אני לא מודאגת כבר אחרי הנאום של אובמה במוצאי שבת כי הוא לא יעשה כלום, אבל באמת אפשר לדעת מה עובר לאסד בראש?".

"כבר איבדתי יום עבודה ואני כבר פה", הסבירה רואש, "גם הגעתי מוקדם כדי לא להתעכב בתור. עשינו רשימה בבוקר עם מי שהגיע וחיכה. הרשימה הייתה מקובלת על כולם, אבל הם החליטו שלא להכניס אותנו בגלל שממתינים פה אנשים עוד מאתמול".

"פשוט לא ייאמן מה שורה פה", אמרה רואש בזעם, "גם לבחורה שממתינה כאן עם תינוק לא נותנים להיכנס. שאלתי אותה אם מתייחסים אליה בכלל והיא ענתה שהיא לא יכולה להידחס ככה יחד עם התינוק שלה".

אתמול הורה מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, לבחון את התלונות שהתקבלו במשרדו לגבי תפקוד מערך החלוקה של ערכות המגן לציבור. כמו כן פנה המבקר ליו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה, ח"כ אמנון כהן, לקיים דיון ללא דיחוי על תיקון הליקויים שנחשפו בדוח האחרון לגבי העורף.

מחברת דואר ישראל נמסר בתגובה: בתחנת החלוקה בקרית מוצקין קיים עומס, ועל כן סדרנים של חברת דואר ישראל ושוטרים פועלים כדי לשמור על הסדר. יצוין כי חברת דואר ישראל פותחת תחנות חלוקה אך ורק על פי הנחיות פיקוד העורף.

המתקפה בסוריה מתעכבת - הסיקור המלא:

רוסיה שולחת ספינות ביון לאזור סוריה

נושאת מטוסים בדרכה לים האדום

אסד: איומים לא ישנו את דרכנו; קרי: "הוכחות לשימוש בגז סארין"

המורדים בסוריה נגד אובמה: "נכשלת כמנהיג"

רה"מ נתניהו מגיב על דחיית התקיפה: "ישראל שלווה ובוטחת בעצמה"

סגן ראש ממשלת סוריה: "הצהרת אובמה חשפה את חולשתה של ארה"ב"

מנהיג הרוב בסנאט תומך בתקיפה; ההצבעה - בשבוע הבא

חיזבאללה: לא נתקוף את ישראל אם ארה"ב תפעל בסוריה

האו"ם: "דרוש זמן לניתוח העדויות מסוריה"

בבית הלבן בטוחים: הקונגרס יאשר את התקיפה

"אתקוף בסוריה באישור הקונגרס"

רמטכ"ל אירן: "אם סוריה תותקף - ישראל תעלה באש"

המורדים: "ננצל את התקיפה האמריקנית"

אסד הבן: "כל כך רוצה שארצות הברית תתקוף כבר"

בדרך לתקיפה: "ההיסטוריה תבחן אותנו"

"ארה"ב מוכנה לתקוף לבד"

בריטניה: לתקוף רק בהסכמה רחבה

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

בכיר בצבא סוריה: 'אם דמשק תיפגע - תל אביב תיפגע"

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ערוכים לתקיפה מיידית בסוריה"