נתניהו: "ישראל שלווה ובוטחת בעצמה"

פחות מיממה לאחר הודעתו של נשיא ארה"ב אובמה לגבי דחיית התקיפה בסוריה, ראש הממשלה בהתבטאות ראשונה: "אזרחי ישראל יודעים שאנו ערוכים לכל תרחיש היטב. לאויבינו יש סיבות טובות מאוד שלא לבחון את כוחנו ועוצמתנו"

ביום שלאחר נאום נשיא ארה"ב, שבו הבהיר אובמה שימתין לאישור הקונגרס כדי לפתוח במתקפה בסוריה, התייחס ראש הממשלה נתניהו להתפתחויות ואמר: "ישראל שלווה ובוטחת בעצמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אזרחי ישראל יודעים שאנו ערוכים לכל תרחיש היטב", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה היום (א'). "אזרחי ישראל צריכים גם לדעת שלאויבינו יש סיבות טובות מאוד שלא לבחון את כוחנו ועוצמתנו. הם יודעים למה".

אתמול הכריז נשיא ארה"ב ברק אובמה כי יפנה לקונגרס על מנת לקבל אישור לתקיפה בסוריה: "אחרי הרבה מחשבה אני מאמין שארה"ב צריכה לפעול באופן צבאי נגד סוריה", אמר אובמה בתדרוך לכתבים בבית הלבן. "הפעולה תהיה מוגבלת, אבל אני בטוח שהיא תוכל לגרום למשטר אסד לא לחזור להשתמש בנשק כימי".

"אנחנו מוכנים לתקוף מתי שנבחר", הבהיר אובמה. "אין משמעות לזמן, אם זה יהיה מחר או בשבוע הבא או עוד חודש. אני מוכן לתת את הפקודה". עם זאת, הוא אמר כי לא ייצא לפעולה צבאית על דעת עצמו. "אבקש מהקונגרס את האישור לשימוש בכוח", הדגיש אובמה. "ההצבעה תתקיים ברגע שהקונגרס יתכנס שוב. אנחנו צריכים להיות אחראים למה שיקרה בימים הקרובים".

הקונגרס האמריקני אמור להתכנס רק ב-9 לספטמבר - יום שני הבא - והנשיא ינסה להקדים את המועד ולזמן כינוס של בית הנבחרים כבר בימים הקרובים.

 לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

בבית הלבן בטוחים: הקונגרס יאשר את התקיפה

"אתקוף בסוריה באישור הקונגרס"

רמטכ"ל אירן: "אם סוריה תותקף - ישראל תעלה באש"

המורדים: "ננצל את התקיפה האמריקנית"

פוטין: "אסד השתמש בנשק כימי? שטות גמורה"

אסד הבן: "כל כך רוצה שארצות הברית תתקוף כבר"

סוריה: "מצפים למתקפה בכל רגע"

ספינה אמריקנית שישית הגיעה לאזור

אובמה מהסס: "לא החלטתי אם לתקוף בסוריה" 

הערכה: פעולה בסוריה תוך 48 שעות

בדרך לתקיפה: "ההיסטוריה תבחן אותנו"

האו"ם: ייקח זמן לנתח את הראיות

"אחיו של אסד הורה על התקיפה"

"ארה"ב מוכנה לתקוף לבד"

בריטניה: לתקוף רק בהסכמה רחבה

נתניהו על סוריה: "אם נזהה ניסיון לפגוע בנו, נגיב בעוצמה"

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ערוכים לתקיפה מיידית בסוריה"