נתניהו: "אין צורך בשינוי שגרת החיים"

בפתח התייעצות ביטחונית בקריה בתל אביב, התייחס ראש הממשלה לסיכוי שתהיה תגובה לעבר ישראל בעקבות מתקפה אמריקנית אפשרית בסוריה. נתניהו שב והדגיש: "אם ינסו לפגוע באזרחינו - נגיב בעוצמה רבה מאוד". גנץ: "ההפסד של האויב יהיה צורב וקשה"

על רקע האפשרות לתקיפה אמריקנית בסוריה, אמר הערב (ה') ראש הממשלה נתניהו בפתח התייעצות ביטחונית בקריה בתל אביב כי "אין צורך בשינוי שגרת החיים כרגע". הוא הוסיף כי מדינת ישראל ערוכה על אף ההערכה הנמוכה לירי מסוריה. הרמטכ"ל גנץ: "

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"איננו מעורבים במלחמת האזרחים בסוריה", הדגיש נתניהו, והוסיף: "אם מישהו ינסה לפגוע באזרחי ישראל - צה"ל יגיב בעוצמה רבה מאוד". זמן קצר לאחר מכן, התייחס הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ גם הוא להיערכות לקראת המתקפה האפשרית, ואמר כי אם תהיה תגובה כלפי ישראל - "המחיר יהיה כבד וההפסד של האויב יהיה צורב וקשה. ניתחנו את המשמעויות השונות מכל התפתחות אפשרי ומתוך האחריות המתבקשת אנחנו נערכים לכל תרחיש".

הוא הוסיף, כי "אזרחי ישראל יכולים וצריכים להמשיך בביטחון בשגרת יומם ולהיערך לחגי תשרי הבאים עלינו לטובה, בידיעה שצה"ל ניצב להגנתם נחוש, חזק ומוכן כתמיד. כאשר סביבנו סוערים הגלים - לוחמי צה"ל ומפקדיו יכולים כעוגן יציב להתמודד עם הסופות הקשות ביותר".

פרס: "אם ינסו לפגוע בנו - נגיב במלוא העוצמה"

גם נשיא המדינה שמעון פרס התייחס היום להתפתחויות בסוריה וכינה את מתקפות משטר אסד על אזרחי סוריה פשע נגד האנושות. "ישראל לא היתה ולא תהיה מעורבת, אך אם ינסו לפגוע בנו - נגיב במלוא העוצמה", אמר.

ברקע המהומות, העומס והתלונות של אזרחים רבים על המצב בתחנות חלוקת ערכות המגן אמר נשיא המדינה: "עלינו לשמור על לכידות ולקיים את הוראות הממשלה ופיקוד העורף". השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' קיים הבוקר הערכת מצב עם אנשי המשטרה, צה"ל וכוחות ההצלה. "ההכנות נשלמות למרות שההערכה היא שהסיכוי לירי נמוך", הרגיע אהרונוביץ'. "אני מציע לקחת בחשבון את דברי ראש הממשלה שהבטיח מכת מחץ למי שיפגע בנו. משטרת ישראל ערוכה לצמצום הפגיעה בשגרת החיים".

במסגרת מסיבת עיתונאים, התייחס מפכ"ל המשטרה לאיום מצפון, על רקע הדיווחי על תקיפה אמריקנית בסוריה. "ברור שבימים כאלה אנחנו מוודאים שאנחנו ערוכים בכל הארץ מצפון לדרום, בשקט, ברוגע, פיקוד העורף, מד"א, כיבוי אש ורשויות מקומיות - בדקו את עצמם", אמר המפכ"ל רב-ניצב דנינו. "אני רוצה לומר לעם ישראל: אנחנו מוכנים".