חברון סטייל: החיילים שרקדו עם פלסטינים כיכבו גם בעולם

הסרטון המפתיע של לוחמי גדוד "רותם" מחטיבת גבעתי רוקדים עם אפוד ונשק במסיבה פלסטינית בחברון שהצגנו בחדשות 2 כובש את העולם. הסרטון הוצג גם בכלי תקשורת באירופה ובאמריקה

העולם מתלהב מה"חברון סטייל": רק אתמול הבאנו במהדורה המרכזית את התמונות המדהימות של חיילי גבעתי המשרתים בחברון שבמהלך סיור באחת השכונות הפלסטיניות בעיר החליטו להיכנס למועדון לילה מקומי - ולהתחיל לרקוד עם החוגגים הפלסטינים. היום, המחזה הסוריאליסטי סוקר בהרחבה גם בעולם - שם צפו בחיילים מצוידים באפוד ובנשק חוגגים עם הצעירים הפלסטינים ואף מונפים על כתפיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תמונות החיילים המרקדים הופצו ב"גרדיאן" הבריטי, שם החליטו לכנות את הנראה בסרטון בשם: "חברון סטייל". "הלהיט הבינלאומי גרם לרגעים של אחדות ופיוס בין החיילים הישראלים לתושבים הפלסטינים, שרקדו יחד במסיבה", נכתב בדיווח הבריטי. האירוע הנדיר סוקר גם בקנדה וברשת ABC האמריקנית.

האירוע התרחש שלשום בחברון, במהלך מסיבה פלסטינית, לצלילי השיר "גנגנם סטייל" של הזמר הדרום-קוריאני PSY. סיור אבטחה של לוחמים מגדוד "רותם" של גבעתי יצא לפעילות בשוכנת ג'עברה בחברון, כשלפתע שמע את השיר המפורסם בוקע ממועדון באחת הסמטאות.

בניגוד לפקודות ולמשימה שהוגדרו להם, החליטו החיילים להיכנס ואף להצטרף לעשרות רבות של צעירים פלסטינים חוגגים מחמולת ג'עברי. רובם, אגב, ידועים כאנשי חמאס. בתיעוד מהמסיבה הם נראו כשהם רוקדים יחדיו. לרגע זה נראה כמו אחרית הימים - אבל מדובר בחוסר אחריות ומשמעת שהיו עלולים לסכן את חייהם של החיילים.

אם מי מהחוגגים הפלסטינים היה רוצה לפגוע בהם, לירות, לדקור ולחטוף את נשקם - זה היה יכול לקרות די בקלות ולהיגמר באסון. הפעם, זה נגמר אחרת רק במזל. בצה"ל אמרו אמש כי "מדובר באירוע חמור ביותר והחיילים נקראו לבירור. מפקדי החטיבה והגדוד מקיימים חקירה בעניין והחיילים יטופלו בהתאם".