המפכ"ל על המתיחות עם סוריה: "אל תשנו תוכניות - אנחנו מוכנים"

במהלך ביקור במחוז ירושלים של המשטרה אמר נשיא המדינה כי ישראל לא תתערב במלחמת האזרחים בסוריה, אך לא תשב בחיבוק ידיים אם תותקף. השר לביטחון הפנים אהרונוביץ' הבהיר כי ישראל תגיב ב"מכת מחץ" אם תותקף, ומפכ"ל המשטרה ביקש מהציבור לא להתפרע בעמדות חלוקת ערכות מגן

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס היום (ה') להתפתחויות בסוריה וכינה את מתקפות משטר אסד על אזרחי סוריה פשע נגד האנושות. "ישראל לא היתה ולא תהיה מעורבת, אך אם ינסו לפגוע בנו נגיב במלוא העוצמה", אמר פרס במהלך ביקור במחוז ירושלים של המשטרה. בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את מסיבת העיתונאים בראשות הנשיא, השר לביטחון הפנים ומפכ"ל המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על רקע המהומות, העומס והתלונות של אזרחים רבים על המצב בתחנות חלוקת ערכות המגן אמר נשיא המדינה: "עלינו לשמור על לכידות ולקיים את הוראות הממשלה ופיקוד העורף". השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' קיים הבוקר הערכת מצב עם אנשי המשטרה, צה"ל וכוחות ההצלה. "ההכנות נשלמות למרות שההערכה היא שהסיכוי לירי נמוך", הרגיע אהרונוביץ'. "אני מציע לקחת בחשבון את דברי ראש הממשלה שהבטיח מכת מחץ למי שיפגע בנו. משטרת ישראל ערוכה לצמצום הפגיעה בשגרת החיים".

במסגרת מסיבת עיתונאים, התייחס מפכ"ל המשטרה לאיום מצפון, על רקע הדיווחי על תקיפה אמריקנית בסוריה. "ברור שבימים כאלה אנחנו מוודאים שאנחנו ערוכים בכל הארץ מצפון לדרום, בשקט, ברוגע, פיקוד העורף, מד"א, כיבוי אש ורשויות מקומיות - בדקו את עצמם", אמר המפכ"ל רב-ניצב דנינו. "אני רוצה לומר לעם ישראל: אנחנו מוכנים".

משוחח עם השוטרים. פרס (חדשות 2)

לקראת החגים, הוא קרא גם לאזרחי המדינה להמשיך בשגרת חייהם. "אני יודע שיש תוכניות לכל אחד - אל תשנו אותן. נעשה הכל על מנת שהשגרה תישמר". בהתייחסו למהומות בערכות לחלוקת ערכות מגן הוא אמר שיש לבצע את הדברי בנחת "בלי להידחף ולהשתולל" - ואמר כי כולם יקבלו מסכות.

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הצטרף לדברים ואמר כי "לסוריה אני מציע לקחת ברצינות את דברי ראש הממשלה ושלא ינסו את כוחנו. שיהיה ברור שאם ינסו לירות לעבר שטחנו טילים, המכה תהייה מכה מאוד קשה - מכת מחץ".