יו"ר הוועדה למוכנות העורף: "תקציב ערכות המגן לשנת 2014 - 0 שקלים"

הוועדה דנה היום במחסור החמור בערכות מגן, והיו"ר ח"כ אלי ישי, אמר לאחר מכן כי הממשלה לא עומדת בהתחייבויותיה. "זו החלטה מוזרה ותמוהה כי כולנו שומעים את הרוחות מהצפון", אמר ישי

"אל תיכנסו לבהלה - אבל לקראת 2014 התקציב למוכנות העורף הוא 0 שקלים". יו"ר הוועדה למוכנות העורף ח"כ אלי ישי (ש"ס) ניסה להרגיע את הציבור בתדרוך שערך - אך הבהיר כי למרות החלטת הממשלה, הכסף לא עבר. את דבריו העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשנים האחרונות היה תקציב של 200 מיליון שקל, אבל לקראת 2014 התקציב הוא 0 שקלים וזה השפעה ישירה", אמר ח"כ ישי. "אנחנו נמצא את עצמנו באיחור גדול מאוד שנוכל לספק לאזרחים כל מה שמשתמע בערכות מגן כולל זריקות".

טרום אישור התקציב, שיגרה הוועדה מכתב לראש הממשלה, שר האוצר והשר להגנת העורף על מנת שיתקצבו את הסעיף לערכות מגן והזהירו מפני פגיעה עתידית. "אסור לנו להיתפס לא מוכנים, אני זועק ומתריע לסדר את העניין. אנו לא ערוכים מספיק למתקפת טרור בלתי קונבציונאלית", אמר וקרא לציבור לא להיבהל.

"החלטה מוזרה ותמוהה של הממשלה"

יו"ר הוועדה אלי ישי (חדשות 2)

לדבריו, הממשלה קיבלה החלטה בקבינט בשנת 2009-2008 למלא את החסר ולהשלים - אבל אז 'קרה משהו בדרך': "זה חמור, התרענו שאין תקציב ולמרבה הפלא ממשלת ישראל העבירה תקציב 0. זו החלטה מוזרה ותמוהה כי כולנו שומעים א הרוחות מהצפון - זה מחייב אותנו".

בדבריו התייחס לתכנית "סופת חול" להגנת העורף שתוקצבה כל השנים בסך של 200 מיליון שקלים. הוא הזהיר כי המפעלים הישראלים לייצור ערכות מגן יסגרו באוקטובר 2014.

הבוקר אלפים הגיעו לתחנות ערכות המגן ברחבי הארץ, פי 3 מביום רגיל, על פי נתוני חברת "דואר ישראל", שאמונה על חלוקת הערכות. רבים התלוננו על זמן המתנה של יותר משעתיים לקבלת ערכה, ואמרו שבמוקדים הטלפונים של פיקוד העורף והדואר המענה איטי.

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

השאלה היומית: כיצד לנהוג בעת נפילת טיל כימי?

תורי ענק בתחנות החלוקה: "מחכים שעות כדי לקבל מסכה"

דיווח: 20 נפגעים מגז רעיל בדמשק

דיווח בארה"ב: "סוכנויות המודיעין יפרסמו ראיות לשימוש בנשק כימי"

ביידן: "אסד אחראי למתקפה הכימית ועליו לתת את הדין"

חשש בצה"ל: מלאי ערכות המגן ייגמר בקרוב

קו ההגנה האחרון של אסד: הלוחמות

הרמטכ"ל על סוריה: "הציבור בישראל יכול להיות רגוע"

תורים ארוכים בתחנות חלוקת ערכות מגן: "יש לנו ילדים וצריך לשמור עליהם"

בכיר בצבא סוריה: 'אם דמשק תיפגע - תל אביב תיפגע"

בריטניה: טרם התקבלה החלטה לתקוף בסוריה

"המערב מתנהג בעולם האיסלאמי כמו קוף עם רימון"

נתניהו על סוריה: "אם נזהה ניסיון לפגוע בנו, נגיב בעוצמה"

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ערוכים לתקיפה מיידית בסוריה"