הרמטכ"ל על סוריה: "הציבור בישראל יכול להיות רגוע"

רא"ל בני גנץ שלח מסר מרגיע על רקע האיומים מסוריה והדגיש: "המבקשים לפגוע בנו יפגשו אותנו חדים ותקיפים מאי פעם". שר הביטחון יעלון: "מי שיעז לבחון אותנו, ייתקל בעוצמתו של צה"ל"

שר הביטחון יעלון והרמטכ"ל גנץ שלחו הערב (ג') מסר תקיף לכיוון משטר אסד והדגישו כי צה"ל ערוך ומוכן להתמודד בעוצמה עם כל האיומים. יעלון הדגיש כי "מי שיבחן אותנו ייתקל בעוצמתו של צה"ל", ואילו גנץ ביקש להרגיע את החששות בקרב אזרחי ישראל מפני ירי טילים מסוריה ואמר: "אני חושב שהציבור בישראל צריך להיות בטוח בעצמו ורגוע, אנחנו נמשיך את העשייה שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נשא הערב דברים בטקס לזכר חללי חטיבת גבעתי והתייחס למתקפה הכימית שמיוחסת לכוחות אסד. "אין ביטוי נורא יותר להקצנה המסוכנת העוטפת אותנו מדרום ומצפון מתמונות האימה ששודרו בשבוע שעבר מסוריה, שם אזרחים תמימים נטבחים באין מפריע בידי משטרו המפלצתי של אסד".

יעלון אמר כי "אנחנו פועלים באחריות ובשיקול דעת מול האיומים במזרח התיכון. אנחנו שומעים את קולות האיום המופנים לכיוונה של מדינת ישראל, אף שאינה מעורבת בסכסוך הדמים בסוריה ובסכסוכים אחרים במזרח התיכון".

"נדמה כי העולם הנאור מבין היום אל מול אילו כוחות הוא ניצב - ציר רשע שמתחיל בטהרן, עובר דרך דמשק ומתבסס בביירות ומהותו ביצוע פשעים נגד האנושות", סיכם יעלון.

גנץ: נחושים להגן על אזרחינו מול כל איום

הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ הבהיר בנאומו בטקס כי "המבקשים לפגוע בנו יפגשו אותנו חדים ותקיפים מאי פעם. על אויבינו לדעת שאנחנו נחושים להגן על אזרחינו בכל פעולה לה נדרש, מול כל איום ובכל תרחיש שיעמוד לפתחנו".

הוא הדגיש כי "לוחמי צה"ל דרוכים על משמרתם, מחויבים לזיכרון העבר ומחוזקים בו ופועלים ללא לאות למען העתיד ולמען ביטחונם ושלומם של אזרחי ישראל".

דבריו של גנץ מגיעים זמן קצר לאחר איום מצד בכיר בצבא הסורי, שאמר בעילום שם כי "אם דמשק תותקף - גם ישראל תותקף". הבכיר הדגיש כי תקיפה בדמשק תעניק לסוריה יד חופשית לתקוף את ישראל. לדבריו, צבא סוריה נמצא במוכנות מלאה כדי להתמודד עם כל התרחישים והאיומים האפשריים.

ראש הממשלה נתניהו ערך מוקדם יותר היום התייעצות ביטחונית בלשכתו בתל אביב בעקבות ההתפתחויות האחרונות בסוריה והתגברות הדיווחים על תקיפה אמריקנית אפשרית. נתניהו הדגיש בתום הישיבה כי "מדינת ישראל ערוכה לכל תרחיש. אנחנו איננו חלק ממלחמת האזרחים בסוריה, אבל אם נזהה ניסיון כלשהו לפגוע בנו, אנחנו נגיב ונגיב בעוצמה".

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

בכיר בצבא סוריה: 'אם דמשק תיפגע - תל אביב תיפגע"

בריטניה: טרם התקבלה החלטה לתקוף בסוריה

"המערב מתנהג בעולם האיסלאמי כמו קוף עם רימון"

נתניהו על סוריה: "אם נזהה ניסיון לפגוע בנו, נגיב בעוצמה"

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ערוכים לתקיפה מיידית בסוריה"

על רקע תקיפה אפשרית בסוריה: מתיחות גוברת בין ארה"ב לרוסיה

דיווח: הנשיא אובמה הורה לפרסם מסמך שמוכיח שימוש בנשק כימי בסוריה 

לקראת תקיפה? דיפלומט אמריקני באירן

לברוב: "התערבות תחריף את המשבר"

"ישראל תהיה הקורבן הראשון של מתקפה"

 ראשי ערים בצפון: "תושבים בלחץ - סוריה בטוח תתקוף"

סוריה: "קרי משקר ומזייף ראיות"; דיווח: בריטניה נערכת למתקפה