נתניהו על סוריה: "אם נזהה ניסיון לפגוע בנו, נגיב בעוצמה"

בתום התייעצות ביטחונית בלשכתו בנוגע לאפשרות של פעולה אמריקנית והשלכותיה, אמר ראש הממשלה: "אנחנו איננו חלק ממלחמת האזרחים בסוריה". עם זאת, הדגיש: "מדינת ישראל ערוכה לכל תרחיש"

ראש הממשלה נתניהו ערך היום (ג') התייעצות ביטחונית בלשכתו בתל אביב בעקבות ההתפתחויות האחרונות בסוריה והתגברות הדיווחים על תקיפה אמריקנית אפשרית. נתניהו הדגיש בתום הישיבה כי "מדינת ישראל ערוכה לכל תרחיש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפרסמה לשכתו הבהיר ראש הממשלה "אנחנו איננו חלק ממלחמת האזרחים בסוריה, אבל אם נזהה ניסיון כלשהו לפגוע בנו, אנחנו נגיב ונגיב בעוצמה".

דברי ראש הממשלה מגיעים זמן קצר לאחר הריאיון שהעניק שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל לרשת BBC, שבמהלכו אמר כי צבא ארה"ב "מוכן לפעול באופן מיידי" בסוריה, ברגע שהנשיא אובמה ייתן את האות. לדברי הייגל, "אנו מוכנים לבצע ולהוציא לפעול כל אפשרות שיחליט הנשיא לנקוט בה".

"ברור שבוצע שימוש בנשק כימי כלפי אזרחים"

"הזזנו כוחות ואנחנו ערוכים לבצע כל החלטה צבאית באזור בכל רגע", הוסיף הייגל. "הנשיא ביקש שנכין לו אפשרויות לכל התרחישים, וכך עשינו. אני חושב שזה די ברור שבוצע שימוש בנשק כימי כלפי אזרחים בסוריה".

"אני אומר בצורה ברורה מאוד: השתמשו בנשק כימי נגד אוכלוסיה אזרחית בסוריה. אני סבור שהמידע המודיעיני מסיק שאלו לא המורדים שהשתמשו בו", הבהיר הייגל. "ככל שאנחנו לומדים את העובדות , זה ברור יותר ויותר שהממשל הסורי עשה שבו שימוש והוא האחראי".  

גורמים בכירים בממשל האמריקני אמרו לרשת nbc כי "תקיפה באמצעות טילים נגד סוריה יכולה לצאת לפועל הכי מוקדם ביום חמישי". לדברי הגורמים, התקיפה שתימשך כשלושה ימים תהיה מוגבלת בהיקפה ומטרתה - שליחת מסר לאסד.

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

שר ההגנה האמריקני: "ערוכים לפעול מיידית"

ראשי ערים בצפון: "תושבים בלחץ - סוריה בטוח תתקוף"

סוריה: "קרי משקר ומזייף ראיות"; דיווח: בריטניה נערכת למתקפה

הערכה בישראל: תקיפה אמריקנית בסוריה - תוך מספר ימים

על רקע תקיפה אפשרית בסוריה: מתיחות גוברת בין ארה"ב לרוסיה

דיווח: הנשיא אובמה הורה לפרסם מסמך שמוכיח שימוש בנשק כימי בסוריה 

לקראת תקיפה? דיפלומט אמריקני באירן

לברוב: "התערבות תחריף את המשבר"

"ישראל תהיה הקורבן הראשון של מתקפה"