עמידרור נפגש עם רייס בוושינגטון

האם ארה"ב מתדרכת את בעלות בריתה לקראת מתקפה? ראש המועצה לביטחון יעקב עמידרור נפגש בוושינגטון עם היועצת לביטחון לאומי של הנשיא אובמה סוזן רייס. במקביל שוחח אובמה עם ראש ממשלת אוסטרליה ראד ודן איתו על אפשרויות התגובה של הקהילה הבינלאומית למצב בסוריה

ראש המל"ל יעקב עמידרור (חדשות 2)

היועצת לביטחון לאומי של הנשיא אובמה סוזן רייס נפגשה בוושינגטון עם ראש המועצה לביטחון לאומי יעקב עמידרור. הפגישה היא חלק מסדרת פגישות של בכירים אמריקנים עם בעלות בריתם ברחבי העולם, וישראל ביניהם, לקראת תקיפה אפשרית של בסיסי משטר אסד בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקורות בוושינגטון מסרו כי השניים נפגשו בפנטגון, אך לא סיפקו פרטים נוספים. במקביל לפגישה עם עמידרור, שוחח הנשיא אובמה עם ראש ממשלת אוסטרליה קווין ראד על האפשרויות שעומדות בפני מדינות נאט"ו להגיב על התקיפה בנשק כימי שביצע משטר אסד בשבוע שעבר.

הבית הלבן מסר כי בשיחה עם ראד "שני המנהיגים הביעו את דאגתם מהדיווחים על השימוש בנשק כימי על ידי המשטר הסורי נגד אזרחים סמוך לדמשק ביום רביעי, ודנו על אפשרויות התגובה של הקהילה הבינלאומית".

בריטניה מניעה כוחות צבא לבסיסיה בדרום קפריסין

אמש דווח כי מטוסי קרב ותובלה בריטיים עם ציוד צבאי החלו להגיע לבסיס הצבא הבריטי "אקרוטירי" שבקפריסין הדרומית, זאת כחלק מההכנות הגוברות לפעולה צבאית נגד משטרו של אסד בסוריה. הם נראו על פי הדיווח, פחות מ-160 ק"מ מחופי סוריה.

שני טייסים מסחריים שטסים באופן קבוע מנמל התעופה האזרחי בלרנקה אמרו לעיתון כי הם ראו מטוסי תובלה מסוג C-130 מחלונות תא הטייס שלהם, כמו גם מטוסי קרב על מסכי הרדאר שלהם, שעל פי הערכותיהם טסו מאירופה.

הבסיסים הבריטיים: רק 160 קילומטרים מסוריה

גם תושבים ליד שדה התעופה הבריטי סיפרו כי מורגשת פעילות מוגברת מהרגיל במשך 48 השעות האחרונות. הממלכה המאוחדת מחזיקה בחלק היווני של קפריסין שני בסיסי צבא גדולים כחלק מהסדר העצמאות שניתן לאי ב-1960 מבריטניה.

מדובר בשני בסיסים שהחשיבות האסטרטגית הנוכחית שלהם עצומה, מאחר והם נמצאים בקו אווירי של פחות מ-200 קילומטרים מחופי סוריה, כמה דקות טיסה בלבד במונחי המהירות של מטוס קרב.