צה"ל לחיילים המשוחררים: התרחקו מעבודות לא חוקיות בארה"ב

בצבא הבחינו בתופעה המתרחבת של חיילים משוחררים שטסים לעבוד בעגלות מכירה של מוצרים ישראלים בארצות הברית - עם אשרת תייר, ומסתבכים עם הרשויות האמריקניות. ראש מטה אכ"א: "מסתמכים על רצונם לראות עולם ולהשתכר למחייתם"

אילוסטרציה (רויטרס)

חיילים משוחררים רבים יוצאים לנסות את מזלם בעגלות מכירה של מוצרים ישראלים בקניונים בארצות הברית. חלקם נכנסים למדינה עם אשרת כניסה של תיירים - ומסתבכים עם רשויות ההגירה האמריקניות. לאחר שבצה"ל הבחינו בהתרחבות התופעה, מנסים כעת באגף כוח האדם לעצור את החיילים המשתחררים מלעבור על החוק האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עבודה זו משווקת על ידי חברות רבות בארץ ככזו הכרוכה בתגמול כספי משמעותי, תוך הסתמכות על רצונם של המשתחררים לראות עולם ולהשתכר למחייתם", כתב באיגרת מיוחדת לחיילים ולמפקדים ראש מטה אכ"א, תת אלוף משה אלוש. "על פי רוב, גוררת עבירה זו על החוק מניעת כניסה לארצות הברית לכל החיים, ולעתים אף מעצר בבתי הכלא הפדרליים".

אלוש ביקש מהמפקדים להסביר לחיילים העומדים בפני שחרור את חומרת התופעה. הוא הבהיר כי צה"ל ימשיך לקיים פעילויות הסברה בנושא בשיתוף נציגי הקונסוליה האמריקנית. ראש מטה אכ"א סיכם: "מצופה מהחיילים ליטול אחריות לשלומם ועתידם".