3 צל"שים נוספים ללוחמי צוק איתן

עוד לפני טקס הענקת העיטורים ללוחמים במערכת "צוק איתן", הכריז אלוף פיקוד הדרום על ציונים לשבח ומכתבי הערכה ללוחמים נוספים. גדוד השריון "הבוקעים" שסופח לגבעתי וגדוד "צבר" של החטיבה קיבלו הערכה על לחימתם, וכך גם אחד החיילים שנכנס למנהרת הטרור בנסיון למצוא את סגן הדר גולדין ז"ל

ארכיון (רויטרס)

עיטורים נוספים ללוחמים בעזה: דובר צה"ל הודיע הערב (שני) על שני צל"שים נוספים ומכתב הערכה לכוחות שלחמו במבצע "צוק איתן" בקיץ האחרון. בין מקבלי העיטורים: גדוד שריון שחבר ליחידת גבעתי, אחד הלוחמים שנכנס למנהרה בנסיון לאתר את סגן הדר גולדין ז"ל וגדוד צבר של גבעתי - שמפקדו לירן חג'בי הודח לאחרונה בגין חשד להטרדה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד פיקוד הדרום, אלוף שלמה (סמי) תורג'מן, אישר את הענקת צל"ש אלוף לגדוד "הבוקעים" של חטיבת "עקבות הברזל". מדובר בגדוד שהוזעק את תחילת המערכה ופעל תחת חטיבת גבעתי - "פלוגות הגדוד ומחלקותיו לחמו כיחידה מגובשת ומקצועית בקרבות רבים, השיגו הישגים מבצעיים רבים ומשמעותיים והפגינו חתירה לניצחון", נכתב בצל"ש.

עוד כתב האלוף כי מפקדי הגדוד ולוחמיו "הפגינו תעוזה רבה גם לנוכח העובדה שחלקם נפצעו במהלך הקרבות הקשים שבהם נטלו חלק. היחידות פעלו בנחישות ונטלו יוזמה בכל קרב בו הם השתתפו תוך שמפקדים ולוחמים מניעים אלה את אלה להגיע להישגים טובים יותר ולהגיע למטרות מורכבות יותר ורחוקות יותר". בעבור הלחימה, הדבקות במשימה, היוזמה ורוח הלחימה הוענק הצל"ש לחטיבה.

סמ"ר מאיר אונטרברג, מהלוחמים שנכנסו למנהרה בנסיון לאתר את הדר גולדין ז"ל, יקבל צל"ש בדרגת מפקד חטיבה. אונטרברג, לוחם בגדוד הסיור של חטיבת גבעתי, נמנה על הכוח השני שנכנס למנהרת הטרור, "זאת כאשר אין ידיעות לגבי מצבו של הכוח הראשון אשר נכנס למנהרת הטרור".

כמו כן יוענק מכתב הערכה מטעם מפקד פיקוד הדרום לגדוד "צבר" של גבעתי. האלוף תורג'מן כתב כי הגדוד "הביא להישגים רבים ומשמעותיים ללחימה - הגדוד הפגין יכולות התקפיות, גמישות, יוזמה, תחבולה וחתירה למגע וכן עמד בכלל משימותיו בצורה מלאה. לאורך כל הלחימה פעל הגדוד תוך גילוי רעות, הקרבה, חברות ורוח לחימה. לחימתו הייתה מקצועית ומתוך כוונה לשמור על חיי הלוחמים ככל הניתן". 

הערב יעניק הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ עיטורים וציונים לשבח לחיילים, לחיילות וליחידות צה"ל שהצטיינו בפעילותם במהלך המבצע בעזה. העיטור הגבוה ביותר - עיטור המופת - יוענק לסגן איתן פונד, שהוביל כוח ראשון של ארבעה לוחמים, קצינים וחיילים, שנכנסו למנהרת טרור בעקבותיו של הקצין החטוף סגן הדר גולדין ז"ל.