מעקב: גדר המערכת עדיין פרוצה

למרות האזהרות והפרסומים הקודמים, איש במערכת הביטחון לא טיפל עדיין בפרצה בגדר באזור מיתר. עשרות שב"חים ממשיכים לעבור ללא מפריע משטחי הרשות לישראל. "אני לא יודע אם זה מצחיק או עצוב", סיפר אברהם לודוויק שתיעד את המפגע

כשבוע חלף מאז ששודרו התמונות שבהן נראית הפרצה בגדר המערכת באזור היישוב מיתר שבדרום הר חברון, שדרכה עוברים מדי יום עשרות שוהים בלתי חוקיים לישראל - ונראה שמערכת הביטחון לא ממהרת באופן מיוחד לטפל במפגע. אברהם לודוויק, שתיעד את מעבר הפועלים הפלסטינים משטח הרשות אל תחומי ישראל ואיסופם על ידי בדואים ישראלים שנוהגים בפראות בכבישי הדרום, חזר ל"זירת הפשע" גם השבוע - וגילה שדבר לא השתנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגעתי בשעות הבוקר למקום והתחלתי לתצפת", סיפר לודוויק בשיחה עם עודד בן עמי בתכנית "שש עם". "תוך דקות הגיעה שיירה של ארבעה נערים רכובים על חמורים ועליהם שקים גדולים, הם חצו את הגדר וטרקטור צה"לי שעבר במקום לא עשה דבר".

"התמונה של הטרקטור עובר אחרי החמורים הייתה ממש סוריאליסטית. אני לא יודע אם זה מצחיק או עצוב", הוסיף. "הנהיגה של הרכבים שמביאים את השב"חים פרועה ומסוכנת". כעבור מספר דקות תיעד אברהם רכב שמגיע לגדר ומוריד מספר שב"חים שחזרו לשטחי הרשות.

זמן קצר חלף וקבוצה נוספת עשתה את הדרך ההפוכה - מהרשות הפלסטינית לשטח ישראל - שם המתין להם רכב שהוביל אותם למקום עבודתם. "הנהגים בכלי הרכב האלה נוסעים בפראות ומסכנים את הציבור במקום", סיפר אברהם המיואש.

דובר צה"ל מסר בתגובה, כי "במהלך השנים האחרונות נעשו מספר תיקונים באופן שוטף בגדר הביטחון, אך ישנן פגיעות חוזרות ונשנות בה. צה"ל וכוחות הביטחון פועלים לטיפול במפגעים בגדר הביטחון על ידי תיקונם במקומות הנדרשים, פעילויות ביטחון שוטף באזור באופן גלוי וסמוי ובפעילות נקודתית כנגד המפגעים בגדר".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "כניסת השוהים הבלתי חוקיים דרך גדר ההפרדה מוכרת היטב למשטרה ובמקום מתבצעת פעילות גלויה וסמויה בשיתוף כוחות מג"ב כדי לעצור את מסיעי השוהים, את אלה המלינים אותם ואת השוהים עצמם. מדי שבוע נעצרים עשרות חשודים אך לצערנו כל עוד הגדר לא תיסגר באופן הרמטי ויתוקנו הפרצות הקיימות, לא ניתן יהיה למנוע באופן מוחלט את כניסתם של השוהים לשטח ישראל".