שר הביטחון יעלון: לא נעבור לסדר היום על הירי לעברנו

בתגובה לירי לעבר ישראל, אמר הבוקר שר הביטחון כי ישראל פועלת תוך אחריות ובשיקול דעת. הדברים נאמרו לאחר שצה"ל תקף הלילה מתקן של ארגון פלסטיני, במרחק של 7 ק"מ מביירות. נשיא לבנון: מתנגדים לתוקפנות הישראלית

שר הביטחון יעלון. ארכיון (חדשות 2)

לראשונה מאז נפילת הרקטות אתמול בצפון ותקיפת צה"ל לפנות בוקר, התייחס שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לאירועים, ואמר כי ישראל לא תאפשר לאף גורם לשבש את שגרת החיים. את הדברים הוא אמר בתום הערכת מצב שקיים הבוקר (ו') עם הרמטכ"ל בני גנץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדינת ישראל רואה בממשלת לבנון אחראית למתרחש מתחומה, ולא תעבור לסדר היום על כל ירי או פרובוקציה לעברה. אנו רואים בחומרה את הירי אתמול לעבר ישראל, ולא נאפשר לכל גורם שהוא לשבש את חיי אזרחינו", ציין שר הביטחון יעלון. הוא הוסיף כי מערכת הביטחון פועלת באחריות ובשיקול דעת כדי לשמור על ביטחון המדינה וביטחונם של אזרחי ישראל.

במקביל, נשיא לבנון מישל סלימאן גינה היום את תקיפת צה"ל במדינתו, ואמר כי על יוניפי"ל לטפל בהפרות באזור הגבול. "אנו מתנגדים בתוקף לתוקפנות ולהפרת הריבונות הלבנונית מצד ישראל", אמר סלימאן, שרק אתמול גינה את הירי לעבר ישראל.

אחד מנפלי הרקטות, אתמול (קובי שניר)

נזק מהרקטות בצפון (רויטרס)

הארגון שהותקף: "נגיב בזמן המתאים"

דבריו של יעלון באים לאחר האיומים שנשמעו הבוקר מהארגון הפלסטיני שהותקף מכלי טיס של צה"ל הלילה בלבנון באזור נועיימה שבדרום המדינה. "התגובה תהיה במקום ובזמן המתאים - ולא בדרך שהאויב הציוני רוצה", אמר דובר הארגון המכונה "החזית העממית לשחרור פלסטין" של אחמד ג'יבריל. לדבריהם, התקיפה לא גבתה נפגעים אלא נזק קל בלבד.

דובר צבא לבנון מסר מוקדם יותר כי תקיפת צה"ל נועדה לפגוע במערך המנהרות של הארגון הפלסטיני, וכי תוגברו הכוחות באזור, זאת במקביל לחקירת האירוע יחד עם יוניפי"ל.

אזור תקיפת צה"ל בלבנון, לפי הדיווחים (AP)

חיילי או"ם בלבנון (רויטרס)

בגליל המערבי חזרו לשגרה: "בודדים ביטלו חופשות"

במקביל, גורם צבאי אמר הבוקר כי התקיפה בוצעה רק 7 קילומטרים דרומית לביירות. "הדי התקיפה נשמעו היטב בביירות, היא מהווה מסר ברור למקבלי ההחלטות בלבנון", אמר הבוקר דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי, שהדגיש בשנית כי ממשלת לבנון וצבא לבנון הם האחראיים לירי. מצה"ל נמסר לפנות בוקר כי זוהתה פגיעה מדויקת במטרה וכי כל המטוסים שבו בשלום.

בינתיים, ביישובי הגליל המערבי שם נפלו אמש שתי רקטות לאחר שאחרת יורטה על ידי מערכת "כיפת ברזל", מנסים לשמור על השגרה. ראש המועצה האזורית אשר קרא הבוקר למטיילים להגיע בהמוניהם לאזור, אך עם זאת הורה לתושבים לשמור על עירנות. "נרשמו ביטולים בודדים, אבל הרוב ממשיכים בחופשה כרגיל", הוא אמר.

ירי לצפון הארץ - הסיקור המלא:

הארגון הפלסטיני שהותקף בלבנון: "נגיב במקום ובזמן המתאים"

4 רקטות נורו לעבר אזור הצפון; כיפת ברזל יירטה אחת מהן

תושבי עכו: "ראינו שני טילים מתפוצצים באוויר"

ההערכה: הירי בוצע ע"י הג'יהאד העולמי

נתניהו על הירי לצפון: "נפגע במי שפוגע בנו"

הירי לצפון: בתים ומכוניות ניזוקו

ארגון ג'יהאד נטל אחריות לירי

בתגובה לירי הרקטות: חיל האוויר תקף בלבנון