ההערכה: הירי בוצע ע"י הג'יהאד העולמי

במערכת הביטחון מעריכים כי פעילי הג'יהאד העולמי הם שאחראים לירי לעבר ישראל וכי לחיזבאללה אין קשר לאירוע. "הג'יהאד העולמי מחפש אירועים ואזורים שיש בהם אנדרלמוסיה, כמו סיני ולבנון", מסביר דובר צה"ל

הגי'האד העולמי (רויטרס)

מי ביצע את הירי לעבר שטח ישראל? ההערכות הביטחוניות והדיווחים בתקשורת הערבית מצביעים על פעילות של הג'יהאד העולמי בלבנון. ככל הנראה, הירי בוצע מהכפר קליילה, הסמוך לעיר צור. במקביל מכחישים בלבנון ובישראל את הדיווחים לפיהם השיבו כוחות צה"ל באש לעבר מקורות הירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הייתם עדים לאירוע? שלחו תמונות למייל האדום של חדשות 2 - Mail@News2.co.il

"הג'יהאד העולמי מחפש אירועים ואזורים שיש בהם אנדרלמוסיה, כמו סיני ולבנון", אומר דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי. "הם מעורבים באירועים הפנימיים בתוך המדינות, ולפעמים מכוונים גם כלפינו. אנחנו נמשיך להגן על ישראל".

לאחרונה זלגו ארגוני הג'יהאד העולמי מעירק לסוריה, והם נוטלים חלק בלחימה ברחבי המדינה. בחודשים האחרונים מזהים מעבר של ארגונים אלו לתוך שטח לבנון, ונוכחותם מורגשת.

האזור ממנו על פי ההערכות נורו הרקטות לעבר ישראל סמוך למחנה פליטים עם ריכוז גבוה של פלסטינים, שניצב כמעט בקו ישיר למשולש נהריה-כברי-ראש הנקרה.

במידה רבה של ודאות ניתן לומר שהחיזבאללה לא עומד מאחורי המעשה, מכיוון שאינו רוצה לגרור את האזור למלחמה והוא עוד מלקק את פצעיו מהפיגוע ברובע דאחייה שבביירות בשבוע שעבר. למעשה, אותם ארגונים אנטי-ישראלים שאחראים לירי נמצאים בעימות ומנהלים מאבק גם מול נסראללה.

השתתפו בהכנת הכתבה: רוני דניאל, ניר דבורי וירון שניידר 

 

ירי לצפון הארץ - הסיקור המלא:

4 רקטות נורו לעבר אזור הצפון; כיפת ברזל יירטה אחת מהן

תושב עכו: "ראינו שני טילים מתפוצצים באוויר"

נתניהו על הירי לצפון: "נפגע במי שפוגע בנו"