מחליפו של עמידרור: ממלא מקום ראש המוסד

יוסי כהן, ששמו נאסר עד עתה לפרסום, כיהן בשנתיים האחרונות כסגן ראש המוסד . הוא בן 52, יליד ירושלים, נשוי ואב לארבעה ילדים ובעל ניסיון של 30 שנות שירות בתפקידי שטח מבצעיים ומדיעניים ובתפקידי מטה ניהוליים

בכיר המוסד יחליף את יעקב עמידרור: האדם הבא שימונה לתפקיד היועץ לביטחון לאומי הוא יוסי כהן, ממלא מקום ראש המוסד. כהן, ששמו נאסר עד עתה בפרסום, הועדף על פני אחרים, בהם קצינים בכירים ומפקדי חיל אוויר בדימוס. 

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש יוני דווח כי עמידרור צפוי לפרוש מתפקידו בתוך חודשים ספורים. ראש הממשלה בנימין נתניהו יביא לאישור הממשלה את מינויו של כהן, בן 52, חתן פרס ביטחון ישראל, יליד ירושלים, נשוי ואב לארבעה ילדים. לכהן ניסיון של 30 שנות שירות בתפקידי שטח מבצעיים ומודיעיניים ובתפקידי מטה ניהוליים. בשנתיים האחרונות כיהן כסגן וממלא מקום ראש המוסד.

היועץ הנכנס, יוסי כהן (חדשות 2)

"יוסי כהן הוא בעל רקע וכישורים מיוחדים העושים אותו הראוי ביותר לתפקיד החשוב הזה", אמר ראש הממשלה נתניהו. "כהן שירת את מדינת ישראל בהצלחה רבה בשלושת העשורים האחרונים בתפקידים שאותם מילא במוסד. הוא מכיר היטב נושאי ביטחון ונושאים בינלאומיים חשובים".

ראש הממשלה הוסיף, כי "בשבועות הקרובים ימשיך למלא את התפקיד יעקב עמידרור, שממלא בהצלחה רבה את תפקידו בשנתיים האחרונות. אני מבקש להודות לו בשם אזרחי ישראל על העשייה הרבה להמשך ביצורה של המדינה. גם בעתיד נמשיך להסתייע בניסיונו וכישרונותיו הרבים כדי שימשיך לתרום לביטחונה ועתידה של מדינת ישראל".