"היצמדו לקירות": צפו במעצר המבוקש שהסתבך הלילה בג'נין

שעות ספורות אחרי המבצע בג'נין שהסתיים בהרוג פלסטיני מפרסם צה"ל תיעוד חלקי של האירועים: החיילים נתקלים באש מצד הפלסטינים, ומנסים לתפוס מחסה. הירי הצה"לי שממנו נהרג הפלסטיני לא הוצג בסרטון. כך זה נראה

צה"ל פרסם בצהריים (ג') את תיעוד מעצר המבוקש הלילה בלב ג'נין, שבמהלכו ירה כוח צה"ל למוות במוחמד אניס בן 22. בסרטון ניתן לראות את הירי שבוצע לעבר החיילים, אך הקטע בו החיילים יורים לא נמצא בתיעוד שהופץ. במקביל, בצה"ל נמשכת חקירת האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שומעים את קולות הירי שנפתח לעבר החיילים המופתעים. אחד המפקדים תועד צועק לחייליו - "להיצמד לקירות". מפקד הפלוגה מגדוד "נצח יהודה" סיפר כי במקום התפחתו הפרות סדר אלימות. "היה שם קרב עם חמושים שירו עלינו מהגגות", ציין. "השבנו באש ויש להם הרוג אחד ופצועים שפונו על ידי הסהר האדום".

את הסרטון צילם לוחם של דובר צה"ל שהוכשר במיוחד למשימות כאלה. עם הסרטון הפיצו בצה"ל גם תמונות של הנזק שנגרם מהירי לעבר החיילים.

ג'יפ צבאי שניזוק מירי (דו"צ)

"היה שם קרב" (דו"צ)

האירוע החל ב-03:00 לפנות בוקר בעת שלוחמי חטיבת "כפיר" וכוחות מג"ב ביצעו הלילה פעילות מבצעית בניסיון לעצור מבוקש. על פי דיווחי הפלסטינים מדובר בבסאם סעדי, פעיל בג'יהאד האסלאמי. במהלך הפעילות התפתחו הפרות סדר אלימות מצד פלסטינים שפתחו בירי, השליכו רימונים ויידו אבנים לעבר החיילים. כתוצאה מכך נפגעו שניים מהלוחמים באורח קל וקיבלו טיפול רפואי במקום.

ההרוג: מוחמד אניס (מען)

עדי ראייה סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי החיילים ניסו לפגוע בפלסטיני שפתח לעברם באש חיה. אותו פלסטיני הסתתר במיקום שמאחורי קבוצת הצעירים שיידו אבנים. החיילים ירו אש לכיוון הזה, ופגעו במיידי האבנים ולא ביורה בנשק חם. כוחות צה"ל העבירו לחקירת כוחות הביטחון את אחד החשודים והחלו בבדיקת האירוע.