איזנקוט לחיילי צה"ל: "נותרנו עם הגעגועים"

הרמטכ"ל גדי איזנקוט פרסם הבוקר פקודת יום לחיילי צה"ל לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. "אנו עומדים היום ומצדיעים לזכרם של רעינו, מפקדינו ופקודינו, שנפלו בעת מילוי משימתם", כתב איזנקוט. "חובתנו להנציח את סיפור חייהם ואת מופת עשייתם"

"נושאים את זכרונם". איזנקוט (רויטרס)

"אנו, מפקדי צה"ל וחייליו, עומדים היום ומצדיעים לזכרם של רעינו, מפקדינו ופקודינו, שנפלו בעת מילוי משימתם" - כך כתב הבוקר (רביעי) רב-אלוף גדי איזנקוט, בפקודת יום שפרסם לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היום עם ישראל עוצר מלכת ומתייחד עם זכר בניו ובנותיו שנלחמו ונפלו למען חירות ישראל", כתב איזנקוט. "האנדרטאות הניצבות לאורכה ולרוחבה של ארצנו הן עדות אילמת לקרבות ולאתגרים שידעה מדינת ישראל, עדות לסיפורי הגבורה והניצחון ולהבטחתנו לזכור את הנופלים".

"חובתנו להנציח את סיפור חייהם ואת מופת עשייתם, להמשיך ולפעול בשם הערכים שהובילו אותם בחייהם ובנופלם ולעשות כל שביכולתנו כדי לתרום לחברה הישראלית ולעתיד מדינתנו", הוסיף הרמטכ"ל. "עדות לתרומתם של הנופלים ניתן לראות בערי ישראל המשגשגות, ברחובות השוקקים, בהישגים הכלכליים והתרבותיים הרבים אליהם הגענו ב-67 שנות עצמאותנו".

"אנחנו, שנותרנו עם הגעגועים, נושאים עמנו את זיכרונם וכואבים את החלל שהותירו בלכתם", ציין איזנקוט. "זכרם ממשיך להנחות אותנו בעודנו מקיימים את צוואתם: ההגנה על המדינה ומתן ביטחון לכל אזרחיה ותושביה".