אזהרת מסע לסיני? "אנחנו נהנים בבריכה"

למרות הטרור הגובר ואזהרת המסע למצרים, ישראלים רבים עדיין נוסעים לחופשה בחצי האי סיני. "אני לא חושש, זו תהייה חופשה רגועה", סיפר גיל שעתיד להגיע לנפוש באזור. סוכני נסיעות: ירידה של 50% בהזמנות

מאות משפחות ישראליות מנצלות את הימים האחרונים של החופש הגדול בחצי האי סיני, זאת למרות מהומות הדמי במצרים ואיום הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לקראת חגי תשרי המטה ללוחמה בטרור פרסם היום (ב') אזהרת מסע עדכנית בנוגע למדינות שמסוכנות לישראלים, ובהן דגש מיוחד למצרים וסיני - אך את הישראלים זה לא מטריד בינתיים.

"אנחנו מבסוטים והכל כרגיל, בבריכה בבית מלון", סיפר אחמד שעבן מהכפר ג'דיידה, שנסע עם משפחתו לחצי האי. משפחת זנטנר מכפר סבא חזרה לפני כמה ימים מסיני, ולדבריהם לכל האזהרות על סכנה בנסיעה לחצי האי - אין בסיס ממשי.

"היה שקט ורגוע, אנשי ביטחון דאגו לנו כל הזמן ולא הסתרנו לרגע שיש לנו דרכון ישראלי, היו המון ישראלים. לא ביטלו חופשות", סיפר יעקב זנטנר.

חיילים מצריים בסיני. ארכיון (רויטרס)

בשל המהומות: ירדן מושכת עוד תיירים

גיל מהצפון מתכוון בימי הקרובים לנפוש בטאבה, שם יפגוש את חבריו הבדואים: "בגדול אני לא חושש, אני מרוויח חופשה רגועה, שלווה, אולי הטובה ביותר בעולם".

למרות מאות הנופשים בחצי האי, סוכני נסיעות אומרים שהמהומות ואזהרות המסע הביאו לירידה של 50% בהזמנות לחופשות בסיני. "למרות מה שקרה במצרים, אתמול נסעו 50 איש, היום נוסעים 25 איש, ממשיכים אבל פחות", אמר עומאר מסעוד, בעל משרד נסיעות.

בינתיים המהומות במצרים גורמות לאלפי תיירים מישראל לבקר בקיץ הזה בירדן, שם כל המלונות מלאים עד אפס מקום.