באין מפריע: פלסטינים חוצים הגדר

תושב אזור דרום הר חברון תיעד מספר פעמים פלסטינים רבים שחוצים את גדר המערכת בפרצות במספר מקומות. הוא תיעד והתריע למשטרה ולכוחות הביטחון אך אלה לא עשו דבר והחדירות נמשכו, אך הגופים המפקחים הסירו מעצמם אחריות.. "עוד לא חזרו אלי", הוא סיפר בעודו מחזיק חלק מהגדר

תיעד והתריע - אך לא נעשה: לודוויק אברהם, תושב אזור מיתר שבדרום הר חברון תיעד מספר פעמים פלסטינים חוצים את גדר המערכת לשטח ישראל. הוא העביר את הסרטונים למשטרת ישראל - אך שם לא עשו דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגדר נבנתה בממון רב לשם סיכול כניסת פלסטינים לעבודה או לפיגועים, אך נראה שמספר רב של פריצות מאפשרות לשוהים בלתי חוקיים רבים להיכנס. אברהם עידכן את גורמי הביטחון, לאחר שתיעד את המעבר בזמן שהוא רכב על האופניים לאורך גדר המערכת. "אני רוכב בשטח באזור הזה ולא פעם אני נתקל בתופעה של שב"חים שבאים מאזור הרשות הפלסטינית וחוצים את הגדר האלקטרונית", סיפר בריאיון לתכנית "שש עם" עודד בן-עמי, בעוד הוא מחזיק חלק מהגדר.

הוא ציין כי עשרות רבות מהם מגיעים עם תיקים, שקים וסחורה ומובלים לטענתו על ידי בדואים שמסיעים אותם לתוך הארץ. "ראיתי שלא פונים אלי ולא עושים שום דבר אז פרסמתי את אחד הסרטונים באתר של המשטרה ועוד לא חזרו אלי", המשיך. "לפני כמה ימים בחג איד אל פיטר כשהיו עשרות שחצו, פניתי למשטרה התבקשתי למסור מספר רכב ואני לא יודע מה נעשה".

התריע, אך דבר לא נעשה (חדשות 2)

הגופים האחראיים הסירו מעצמם אחריות

פנינו לדובר המחוז הדרומי של המשטרה והיא השיב לנו כי נושא גדר או פריצות או מעבר שב"חים - נמצא באחריות צה"ל. התמודדות מול השב"חים שנכנסים כתוצאה מהפריצות בגדר - באחריות מג"ב דרום. כל מה שקשור להשתוללות של בדואים בכבישים הבין עירוניים - דוברות אגף התנועה. כל מה שקשור לפעילות פלילית של בדואים בגזרה - דוברות מרחב נגב.

אגף התנועה לא הגיב, ודובר מג"ב מסר שבאחריותו רק איזור התפר בירושלים וכי מה שעל הגדר, באחריות צה"ל ומה שבתוך הקו הירוק נמצא באחריות המשטרה.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל פועל כל העת למיגור תופעת השוהים הבלתי חוקיים מאזור יהודה ושומרון. צה"ל פועל באזור זה הן בגלוי והן במישור הסמוי למנוע פריצות בגדר הביטחון ופעילות בלתי חוקית לסוגיה. יש להדגיש כי מושקעים משאבים רבים בתיקון נזקי הגדר הנגרמים מפגיעת השב"חים".